Přestože se oba kluby dohodly, že přestupovou částku nebudou zveřejňovat, podle našich informací Viktoria inkasuje téměř šest milionů eur (asi 150 milionů korun).

„Mohu potvrdit dohodu klubů, podle níž Patrik přestoupí až v průběhu měsíce srpna. Bude nám tedy k dispozici pro dvojzápas s Olympiakosem Pireus i další utkání předkol evropských pohárů, která se odehrají následně,“ potvrdil včera Adolf Šádek.

Jediné předkolo, do kterého by Hrošovský nezasáhl, je případné play-off Ligy mistrů, protože Genk čeká start v základní skupině LM.

„Cítím, že nastal ideální čas vyzkoušet si své první zahraniční angažmá, protože Česko jsem úplně jako cizinu nebral,“ popisoval svoje pohnutky Patrik Hrošovský, jenž přišel do Plzně už v dorosteneckém věku z mládežnické akademie Trenčína.

„Ve Viktorce jsem se vždycky cítil skvěle, jsem jí za hodně vděčný. A rád jí teď pomůžu zabojovat o Evropu, kterou si určitě zaslouží,“ doplnil slovenský reprezentant a zavzpomínal na nejkrásnější okamžiky v Plzni.

„Zahrál jsem si zde Ligu mistrů, zažil mistrovské oslavy a další množství nádherných zážitků, na které nikdy nezapomenu. Věřím, že fanoušci mé rozhodnutí pochopí,“ dodal Hrošovský, který býval při absenci Romana Hubníka kapitánem.

„Patrikovi jsme odchod už třikrát slíbili a vždy jsme ho nakonec zlomili, aby zůstal. A on to vzal a hrál výborně. Nemohl jsem ho teď nepustit,“ řekl už dříve Šádek.