Už v neděli čeká západočeské mužstvo utkání 17. kola FORTUNA:LIGY doma proti Sigmě Olomouc.

„To, že jsme utkání v Moskvě zvládli, všechny potěšilo. A je to dobře nejen před posledním zápasem ve skupině Ligy mistrů proti AS Řím, ale i pro závěr české ligy. Je to obrovská výhoda, když mužstvo dostane takový impulz,“ míní trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

V zítřejším utkání proti Olomouci je tak Viktoria favoritem nejen kvůli výhodě domácího prostředí – Hanákům se na podzim nedaří, s patnácti body jim patří čtrnáctá příčka a od sestupového patnáctého místa je dělí jediný bod.

V minulém kole doma Olomouc podlehla Mladé Boleslavi vysoko 0:4. „Musíme teď znovu ukázat charakter a odolnost a pokusíme se překvapit v Plzni,“ řekl trenér Sigmy Václav Jílek.

„Olomouc je zvláštní tím, že v současné době je ve složité situaci, ale co se týká fotbalu, tak vždycky byla známá tím, že hraje velice dobrý, kombinační a organizovaný fotbal,“ upozorňuje trenér Vrba, který si je ale vědom ztráty z posledního domácího zápasu, kdy Viktoria jen remizovala s Příbramí 1:1. „Budeme chtít v zápase s Olomoucí napravit to, co se nám s Příbramí nepodařilo,“ slíbil Vrba.

Podaří se to Viktorii?

Fanoušci mají šanci vstoupit do Nadace pro transplantaci kostní dřeně

Nedělní zápas 17. kola FORTUNA:LIGY v Plzni mezi domácí Viktorií a Sigmou Olomouc bude mít speciální poslání – odehraje se ve znamení podpory Nadace pro transplantaci kostní dřeně (NTKD).

Fotbalisté Viktorie Plzeň už do registrů dárců kostní dřeně vstoupili, zítra přímo před stadionem budou mít stejnou příležitost také fanoušci západočeského klubu. Vstoupit do registru dárců kostní dřeně se rozhodl rovněž slovenský záložník Erik Pačinda, nová posila Viktorie. „Věřím, že se ke mně fanoušci přidají. Já se jim samozřejmě rád podepíšu a vyfotím se s nimi,“ slíbil Pačinda.