Má za sebou úspěšný vstup do sezony, v tabulce je čtvrtý, jen pět bodů za druhými viktoriány. Tým trenéra Pavla Vrby tak nečeká v neděli snadný úkol. Ale zase se dá očekávat perfektní divácká kulisa.

„Baník je známý tím, že má velmi dobré fanoušky. Ve velkých počtech jezdí i ven,“ připomněl reprezentační útočník Michael Krmenčík, jenž si to velmi dobře pamatuje z půlročního hostování na ostravských Bazalech v roce 2014.

Jenže přes pražskou Duklu se vrátil do Plzně, kde teď odvádí skvělé výkony. A získal si srdce všech viktoriánů a také on obdivuje příznivce svého klubu. Spoléhat se na jejich podporu bude i teď.

„I my máme skvělé fanoušky, klobouk dolů před nimi. V plzeňském prostředí se mi hraje nejlépe, tak doufám, že jich dorazí opět co nejvíce, vytvoří nám super atmosféru a my se jim odměníme vítězstvím,“ přeje si Michael Krmenčík.

Vítězství by bylo důležité i s ohledem na další domácí zápas, v němž do Plzně zavítá o týden později vedoucí Slavia Praha a viktoriáni by měli rádi před vzájemným soubojem co nejmenší odstup.

Vstupenky na zápas se Slavií jdou do volného prodeje už dnes v 9 hodin ráno na pokladnách Doosan Areny a také na prodejních místech Plzeňské vstupenky pouze v Plzeňském kraji. Z bezpečnostních důvodů nebude spuštěn online prodej a zároveň platí omezení počtu pěti vstupenek na osobu.

Nejbližší program:

NE 20. 10., 15.30

Viktoria Plzeň – B. Ostrava

NE 27. 10., 17.00

Viktoria Plzeň – Slavia Praha

ST 30. 10., 14.00

Chlumec n./C. – Viktoria

(osmifinále MOL Cupu)

PO 4. 11., 18.00

Fastav Zlín – Viktoria Plzeň

NE 10. 11., 14.30

Viktoria Plzeň – Sn Liberec