Rychle se oklepat z úterního debaklu v Lize mistrů na hřišti Bayernu Mnichov (0:5). To je hlavní úkol pro fotbalisty Viktorie Plzeň.

„Uděláme maximum, aby nás to nesrazilo do kolen,“ pronesl už v Mnichově plzeňský kouč Michal Bílek.

V sobotu od 19 hodin totiž čeká jeho tým doma ligové utkání s Mladou Boleslaví a po zaváhání na hřišti pražských Bohemians 1905 (1:1) potřebují viktoriáni na tuzemské scéně naskočit zpátky na vítěznou vlnu, aby udrželi první příčku.

„Není jednoduché slušně zvládat ligu a v Lize mistrů dostávat příděly. Po psychické stránce musíme na hráče působit ve smyslu, že je velmi důležité zvládat ligové zápasy. Tam hrajeme o šanci zahrát si evropské poháry příští rok,“ potvrdil trenér.

A Mladá Boleslav není zrovna snadný soupeř, i když jí patří až 9. místo. Táhne ji zkušený záložník Matějovský, v obraně vládne exreprezentant Suchý na hrotu, nejlepším střelcem je Škoda.

Hejman Plzeňského kraje Rudolf Špoták byl jmenován šéfem rozhodčích v Řídící komisi pro Čechy.
Hejtman v čele rozhodčích? Fotbal řeší problém problémem, proti je i Tvrdík

„S Boleslaví hrajeme za čtyři dny po těžkém utkání, co nás stálo strašně fyzických i psychických sil. Ale uděláme maximum, abychom si z chyb na Bayernu vzali ponaučení,“ slíbil kouč Bílek.

Bohužel dál počítá ztráty klíčových mužů ze základní sestavy. V Mnichově se do ní sice vrátil záložník Kopic a na lavičce už seděl útočník Kliment, i když do hry zasáhnout nemohl.

Chyběla však brankářská jednička Staněk a o berlích odkulhal z Allianz Areny plzeňský kapitán Hejda. Start obou v nedělním utkání je ohrožen. Mimo hru zůstává obránce Řezník i záložník Sýkora, naopak v lize může nastoupit další středopolař Bucha, jenž měl Lize mistrů trest za vyloučení.

Jak to trenéři proti Mladé Boleslavi poskládají?

Program v říjnu

SO 8. října, 19.00 F:L

VIKTORIA – Mladá Boleslav

ST 12. října, 21.00 LM

VIKTORIA – Bayern Mnichov

NE 16. října, 16.00 F:L

Jablonec – VIKTORIA PLZEŇ

ST 19. října, 17.00 Mol Cup

Hlučín – VIKTORIA PLZEŇ

SO 22. října, 19.00 F:L

VIKTORIA –Baník Ostrava

ST 26. října, 18.45 LM

Inter Milán – VIKTORIA

SO 29. října, 18.00 F:L

Zlín – VIKTORIA PLZEŇ