Útočník Tomáš Chorý v utkání proti svému bývalému klubu Sigmě Olomouc otevřel v prvním poločase skóre a ještě do přestávky měl velký podíl na druhé brance Viktorie Plzeň. Výrazně tak přispěl k výhře 2:0 a zisku tří cenných bodů.

Jak moc se vám po prvním podzimním gólu ulevilo?
Ulevilo se mi moc. Za první gól jsem samozřejmě rád a doufám, že na to navážu i v dalších zápasech.

Už od května jste v lize nedal gól. Vytvářel jste si tím na sebe tlak?
Když jste v top klubu, jakým je Viktoria, tak je na vás tlak sám o sobě. Od útočníka se pochopitelně očekává, že bude střílet góly. Snažil jsem se nepřipouštět si to a věřil jsem, že si to místo najdu a ten gól dám. To se mi v utkání proti Sigmě podařilo, Milan Petržela mě krásně před brankou našel a vstřelit gól už nebylo těžké.

Bylo to pro vás speciální v tom, že jste dal gól právě v utkání proti svému bývalému klubu?
Spoustu kluků znám, jsem s nimi v kontaktu. V zápalu boje to ale nějak extra nevnímáte. Když jsem dal gól, tak jsem si to moc užíval. Podíval jsem se na tribunu, kde jsem zahlédl malou dcerku. Bylo to pro mě strašně dojemné a pak se mi hrálo ještě lépe.

Viktoria od vás očekává, že přijmete roli Michaela Krmenčíka, který je zraněný, a budete střílet góly. Jak tuto nelehkou roli vnímáte?
Michael je výborný útočník, umí si najít prostor, střílí góly a dokáže rozhodovat zápasy. Teď je to na mně. Snažím se ze všech sil pomoci týmu, i když to možná někteří nevidí. Odvádím černou práci, snažím se hrát zády k brance a pomoci spoluhráčům. Útočník musí střílet góly, to je jasné. Pro mě je ale důležitý i týmový výkon, abychom vyhrávali a drželi se v popředí tabulky.