Zvlášť když to byl právě on, kdo nastoupil vedle Ondřeje Čelůstky v posledním utkání v Černé Hoře.

„Doufám, že se to stane. S Ondrou (Čelůstkou) jsme končili poslední kvalifikační utkání. Jsme připravení. Nebude to nic jednoduchého, Anglie je velmi kvalitní tým, o čemž jsme se přesvědčili už tam. Budeme se snažit udělat maximum, abychom uhráli lepší výsledek,“ prohlásil Jakub Brabec (na snímku), když na srazu v Praze předstoupil před novináře.

K možnému startu v pátečním zápase se ale nějak zvlášť neupíná. „Jsem pořád připravený, toho jsem se vždycky držel. Ať už nominace mému startu napovídala, nebo ne,“ doplnil 27letý odchovanec Sparty, který přišel do Plzně z Genku.

Anglie potvrzuje svoji sílu prakticky celou kvalifikaci. V ní ještě neztratili svěřenci trenéra Garetha Southgatea ani bod a ve čtyřech zápasech vstřelili 19 branek. „Do ofenzivy jsou hodně nebezpeční. Svou rychlostí a kvalitou řeší brejky opravdu dobře,“ prohlásil stoper, jenž nosí v Plzni kapitánskou pásku.

Teď je před ním nová výzva. Dostane šanci zastavit hráče Anglie?

„Hru Anglie už jsme sledovali a trošku nám to zhořklo. Když se to sestříhá do dvacetiminutového videa, kdy oni jenom předvádějí to nejlepší, co umí, tak je to nepříjemné,“ prohlásil stoper Viktorie.

„Zastavit je v souboji jeden na jednoho je těžké. To už zkoušela spousta hráčů, lepších než my, a také vyhořeli. Týmový výkon je asi jediná cesta k úspěchu,“ naznačil Jakub Brabec.