Právě dnes je to přesně 110 let, co parta učňů založila v Plzni fotbalový klub, kterému dala honosný název Viktoria.

Jistě ani nesnili o tom, že bude jednou opravdu vítězný, největší slávu zažila plzeňská Viktoria až v poslední dekádě, kdy získala pět mistrovských titulů a třikrát si zahrála Ligu mistrů.

Po trávníku zmodernizované Doosan Areny se proháněly fotbalové hvězdy nejtěžšího evropského kalibru. Je na co vzpomínat.

„Historie klubu je velmi bohatá a nabízí celou řadu velkých úspěchů, zápasů i jmen. Všechny tyto milníky a jména si chceme připomenout a věřím, že i v budoucnu nás čekají další velké chvíle, které si společně s našimi fanoušky náležitě užijeme,“ pronesl krátce před startem oslav výročí klubu Adolf Šádek, generální manažer a majitel FC Viktorie Plzeň.

Jako první přispěchali s gratulací fanoušci spadající pod Sektor P, kteří na počet významného jubilea úderem půlnoci rozsvítili kolem stadionu 110 světlic. Navíc přidali řadu chorálů a ještě v posledních dnech vymalovali podchod v Pallově ulici.

VZDAJÍ HOLD A OTEVŘOU STEZKU

Dnes po 15. hodině budou na Pamětním místě Brány borců odhaleny nové pamětní desky klubových legend i věrných fanoušků, kteří už nejsou mezi námi. Poprvé si také můžete projít naučnou stezku Po stopách 110 let FCVP. Téměř čtyřkilometrový okruh vás provede Štruncovými sady a Luční ulicí.

A pak je tady ještě jedno překvapení. „Ulicemi jezdí tramvaje s vlaječkami klubu,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Dneškem oslavy 110. výročí založení klubu teprve začínají. A budou pokračovat až do konce roku. Na podzim se chystá i výroční zápas.