Úřadující čeští mistři rozehrají dvojzápas o postup do skupiny elitní soutěže ve středu v Baku, odveta v Plzni je na programu v úterý 23. srpna. Před odletem do Ázerbájdžánu svěřenci trenéra Michala Bílka v sobotu absolvují duel 3. kola nejvyšší soutěže proti Hradci Králové v jeho mladoboleslavském azylu.

Václav Jemelka
Hotovo! Jemelka míří ze Sigmy do Plzně. U mistra podepsal na tři roky

"Viktoria využila příslušných ustanovení v Rozpisu celostátních soutěží, protože doba mezi koncem středečního utkání v Baku a začátkem sobotního utkání v Plzni by byla kratší než 72 hodin. Termín odvetného utkání v Plzni navíc UEFA stanovila již na úterý 23. srpna a ligové utkání Plzeň - Brno by tak ani nemohlo být operativně přeloženo na neděli 21. srpna, protože mezi soutěžními zápasy musí být dodržena minimální prodleva tři dny," uvedl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

Koeficient pro český fotbal

"Dvojzápas s Karabachem považujeme za důležitý jak z klubového hlediska, tak i směrem ke koeficientu, který je stěžejní pro celý český fotbal, proto jsme o tuto možnost požádali," doplnil mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Jakub Jankto (vpravo)
Sešívaná Sparta. Kuchta, Jankto… A teď ještě Coufal, vtipkují fanoušci

Podobně jako Plzeň měla v minulé sezoně odložené utkání také Slavia. Pražané se před rokem v srpnu coby tehdejší český šampion zdrželi kvůli problémům s letadlem při návratu z úvodního utkání 3. předkola Ligy mistrů v Budapešti proti Ferencvárosi a domácí zápas 3. ligového kola proti Olomouci odehráli až na konci října. Vršovičtí vloni s maďarským soupeřem v kvalifikaci vypadli po porážce 0:2 venku a vítězství 1:0 doma.