V náročném závěru roku myslí fotbalová Viktoria Plzeň i na svoje fanoušky. Minulý týden představila nový nástěnný kalendář na motivy Viktoria v ulicích, do něhož se hráči i trenéři fotili na známých i méně známých místech v ulicích Plzně. „Fotky jsou letos netradiční, ale hodně povedené. Věřím, že se našim fanouškům kalendář bude líbit a bude jim dělat radost po celý nadcházející rok,“ pronesl záložník Lukáš Kalvach, jenž se společně s Caduem fotil u kašny zobrazující anděla na náměstí Republiky.

Brankáři Jindřich Staněk s Viktorem Baierem vyrazili pod železniční most, Lukáš Hejda s Milanem Havlem se fotili v Papírně, trenéři v čele s Miroslavem Koubkem v podchodu u stadionu, který je nádherně vymalovaný do klubových barev. Odchovanci Robin Hranáč s Pavlem Šulcem zase na perónu hlavního nádraží. Autory fotografií jsou Jan Kubíček a Ondřej Pastor a kalendáře už jsou v prodeji za 349 korun.

Mladý Pavel Hašek si odbyl ve čtvrtečním utkání v albánské Tiraně s kosovským FC Ballkani (1:0) premiéru v áčku Viktorie Plzeň.
Viktoria jako Real nebo Manchester City, Plzeň jede v Evropě bez bodové ztráty

První možnost nechat si je podepsat budou mít fanoušci hned v pondělí 4. prosince na autogramiádě v plzeňském OC Olympia na Slovanech, kde se budou od 18 hodin podepisovat Milan Havel, jenž se zotavuje po operaci achilovky, a slovenský reprezentant Erik Jirka.

Bude to první akce speciálního Viktoriánského adventu, série akcí, které klub připravil jako poděkování svým věrným fanouškům.

Další akce bude hned v pátek, kdy se uskuteční tradiční Vánoce s Viktorkou, kde se představí většina hráčů i trenéři, chybět nebude ani velká autogramiáda. Ze stadionu ve Štruncových sadech se ale letos Vánoce s Viktorkou přesunou na náměstí Republiky.

A to proto, že se už od dva dny později střetne Viktoria od 15 hodin v domácí Doosan Areně s českobudějovickým Dynamem. Utkání bude součástí akce Za Plzeň – jedno město, jedno srdce!

Na fotbalové utkání totiž naváže hokejová extraliga, v níž Škoda Plzeň hostí od 18 hodin mistrovský Třinec. „Všechny body musí zůstat v Plzni,“ shodují se brankáři Jindřich Staněk a Dominik Pavlát, kteří jsou patrony fotbalovohokejové neděle a zároveň i českými reprezentanty.

Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek.
Koubek nešetřil chválou. Vyzdvihl mladíky a poděkoval fanouškům Viktorie

Vrcholem Viktoriánského adventu bude čtvrtek 14. prosince, kdy se bude v Doosan Areně slavit postup do osmifinále Evropské konferenční ligy. Plzeňská Viktoria zakončí skupinu C utkáním s kazašskou Astanou, které má v Doosan Areně výkop ve 21 hodin.

A vstupenky na tento zápas můžete zdarma získat na všech předchozích akcích.

Program akcí

  • 4. 12., 18.00, OC Olympia: Autogramiáda hráčů Milana Havla a Erika Jirky. Rozdávat se budou také vstupenky na domácí zápas Konferenční ligy s Astanou.

  • 8. 12., 17.30, nám. Republiky: Vánoce s Viktorkou. Tradiční akce na novém místě, zúčastní se většina týmu i trenéři, součástí je autogramiáda.

  • 10. 12., 15.00 a 18.00: Za Plzeň – jedno město, jedno srdce! Společná akce fotbalistů Viktorie a hokejistů Škody při domácích zápasech s Českými Budějovicemi, resp. Třincem.

  • 14. 12., 21.00, Doosan Arena: Oslava postupu v Evropě. Poslední zápas skupiny Konferenční ligy s Astanou a rozloučení s rokem 2023.

  • A to není všechno… Jako bonus už je od minulého týdne v prodeji nástěnný kalendář na rok 2024 na motivy „Viktorka v ulicích“.