Stoper Luděk Pernica má v dresu Viktorie za sebou první reprezentační přestávku, a teď už se plně soustředí na sobotní domácí ligový zápas s Opavou, který v Doosan Areně začíná v 19.00 hodin.

Trenér Pavel Vrba ordinuje vždy v prvním týdnu ligové přestávky náročnou přípravu. Můžete to potvrdit?
Bylo to tak. První týden reprezentační pauzy po zápase se Slavií jsme trénovali velmi ostře, každý den dvoufázově. Zpestřením náročného týdne pro nás byl zápas v rámci projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal (Viktoria vyhrála v Kozolupech na severním Plzeňsku vysoko 17:3). Jinak jsme trénovali velmi tvrdě. Druhý týden to už byl klasický režim před ligovým zápasem, který nás čeká v sobotu proti Opavě.

Opava má zatím jen čtyři body, ale dokázala porazit silný Jablonec 2:0. Jak velké varování je to pro vás před sobotním zápasem?
Pro mne byl výsledek překvapením, Jablonec se do té doby prezentoval dobrými výkony. Ať už v Edenu proti Slavii, kde vyhrál, nebo doma s Olomoucí. Opava je nevyzpytatelný soupeř, hraje v neobvyklém rozestavení 3-5-2, i když nevím, jestli u toho zůstane i nový trenér Kopecký, který nahradil trenéra Skuhravého, jenž odešel. Já ale věřím, že body zůstanou doma.

Kvůli trestu za vyloučení v zápase se Slavií nenastoupí Roman Hubník. Bylo pro vás výhodou, že jste díky ligové pauze měli více času na sehrání s novým kolegou?
Může to tak být. Absence Romana Hubníka je však nepříjemná, s lepším stoperem jsem nikdy nehrál. V týmu ale ještě Tomáš Hájek a Lukáš Hejda a záleží na trenérovi, pro koho z nás se rozhodne. Věřím, že dokážeme Romana nahradit.