A to navzdory tomu, že měli viktoriáni v nohou čtvrteční zápas s italskou Fiorentinou ve čtvrtfinále Konferenční ligy. I proto sáhl trenér Koubek ke čtyřem změnám v základní sestavě, aby nalil svému týmu čerstvé síly a vyplatilo se.

První sice zahrozila Slavia, ale gólman Jedlička střelu Jurečky s obtížemi vyrazil a pak už se hra přestěhovala spíš před druhou branku, kterou hájil Staněk poprvé v Plzni jako slávista. V první půli i s pomocí defenzivy odolával, a když už se zdálo, že v závěru viktoriánům docházejí síly, dali na to hned v nástupu do druhého poločasu zapomenout.

V 57. minutě už Doosan Arena poprvé bouřila nadšení, když Šulc uklidil do sítě nepříliš povedený centr Souarého. Ale záhy se pískalo, protože VAR odhalil ruku střelce a branka neplatila. Ale viktoriáni nechtěli bránit bezbrankovou remízu, naopak se hnali za vítězstvím a dočkali se.

V 87. minutě vyhrál Chorý těžkou hlavičku a Šulc levačkou propálil vše – 1:0. V lize se trefil nejlepší střelec Plzně po měsíci. To bylo radosti mezi viktoriánskými fanoušky, do posledního místečka zaplněná Doosan Arena bouřila jako dlouho ne.

A právem, jejich miláčci si na trávníku se vydali ze všech sil, tleskalo se i když Chorý vybojoval aut. Autor vítězné branky musel střídat kvůli křečím, už před ním odbelhal ze hřiště Červ. Šulc ani nečekal na závěrečná hvizd a u střídačky se objímal s asistenty, jako by tušil, že Slavia nebude mít na vyrovnání sílu.

Plzeň tak po podzimním utkání porazila Slavii i doma.