Ale žádný rozkol v rodině kvůli čtvrtečnímu mači MOL Cupu nečekejte, i táta Drahorád je totiž mariánskolázeňský patriot. Je správcem tělovýchovných zařízení ve městě a na stadionu u Ferdinandova pramene chybí jen zřídka, většinou bedlivě sleduje nejen svého syna.

„Michal mladší je stejný sympaťák jako táta, ale ten byl fotbalovější. Syn je zase ještě mnohem větší dříč,“ porovnával otce se synem Aleš Zach, současný kouč Mariánských Lázní.

Michal Drahorád (vpravo) v dresu Viktorie Plzeň v roce 2000, kdy se vrátil na západ Čech.
LEGENDY VIKTORIE: Kariéru mi otočilo zranění, říká Drahorád

„Má výborný charakter. Je to fotbalový dělník, on bude určitě rád, když tohle uslyší,“ doplnil kouč na konto mladšího z Drahorádů.

Ten před utkáním s plzeňskou Viktorií potvrdil i smysl pro humor, když měl charakterizovat svoje spoluhráče. „Stopeři Dvořka (Dvořák) a Cinky (Cinkanič) jsou podle trenéra vynikající fotbalisté, nejlepší stopeři v divizi, takže vůbec nevím, co tady dělají,“ říkal Michal Drahorád s úsměvem.

A protože strávil léta v plzeňské mládeži má někdejšího spoluhráče i v týmu soupeře. „Honza Sýkora,s tím jsem seděl v šatně,“ reagoval Michal Drahorád na Facebooku klubu, když měl jmenovat jednoho z plzeňských viktoriánů, kterého by si přál mít v týmu.

„Je to levonohý hráč, kterých máme málo,“ vysvětlil 31letý fotbalista, který sicev sobotním divizním zápase s béčkem Příbrami (3:1) chyběl v sestavě, ale utkání MOL Cupu si nenechá ujít. A s kapitánskou páskou na paži.

V týmu Mariánských Lázních není jediným, kdo prošel mládeží Viktorie Plzeň. Její dres oblékali i Martin Šimek, Marek Brož, Marek Štůla, Daniel Skopový, Filip Renza a Petr Holub.