Mezi ně byli uvedeni fotbalisté Marián Čišovský a David Bystroň. Ten se v roce 2011 podílel na prvním mistrovském titulu a u premiérové účasti ve slavné Lize mistrů už byli oba. Dalšími dvěma byli věrní fanoušci Jakub Svěrák, zakladatel Vozejk fans Viktorie, a Pavel Jirka, přezdívaný Lochotín. Bohužel všichni odešli předčasně do fotbalového nebe.

Klub tímto krokem zároveň zahájil novou tradici, která loni nemohla být kvůli pandemii koronaviru dodržena. Každý rok právě 11. 6. bude docházet na odhalování dalších pamětních desek.

Zdroj: Youtube

„Rádi bychom každý rok tímto způsobem uctili klubové legendy, které si to bezesporu zaslouží, a uvedli je na Pamětní místo Brány borců,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík s tím, že výběr jmen bude mít na starosti speciální komise, v níž jsou zástupci fanouškovské obce, Viktorie Plzeň a klubový archivář Pavel Hochman.

„Věříme, že se akce v tento významný den pro celý klub a všechny fanoušky stane tradicí,“ přál si Hanzlík.

Páteční setkání podpořilo město Plzeň i Plzeňský kraj.

Plzeň - znovuotevřená Měšťanská beseda
FOTO: Kavárna v Besedě je zavřená, hledá nového provozovatele

„Velmi si vážíme spolupráce s plzeňskou Viktorií. Již řadu let klub podporujeme a velmi si cením toho, že se jejich členům daří vychovávat novou fotbalovou mládež. Viktoriáni dělají čest celému kraji,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

„Přeji Viktorce k jejím narozeninám dobrou kondici, mnoho úspěchů a také skvělé fanoušky, kteří ji podrží i v těžších dobách. A já osobně si přeji, aby partnerství mezi klubem a městem vydrželo přinejmenším dalších 110 let,“ doplnil ji plzeňský primátor Martin Baxa.

Krátce poté byla otevřena naučná stezka Po stopách 110 let FCVP. „Stezka bude ode dneška k dispozici každý den a prakticky nepřetržitě. Věříme, že se stane oblíbeným výletním místem a během příjemné procházky se návštěvníci dozvědí i řadu zajímavostí o klubu,“ uvedl Jaromír Hamouz, obchodně-marketingový ředitel plzeňské Viktorie.

Tím ale oslavy 110. výročí založení klubu nekončí, budou pokračovat až do konce kalendářního roku.

Na podzim chystá klub výroční zápas se spoustou překvapení a také speciální sadu dresů. A pokud se bude viktoriánům dařit i na trávníku, mohou se oslavy protáhnout až do června 2022.