Dnes bude chtít po odvetě, která začíná v plzeňské Doosan Areně ve 20 hodin, slavit postup. „Věřím, že to zvládneme,“ říkal Refaelov na středeční tiskové konferenci.

Liore patříte sice k nejzkušenějším hráčům Antverp, které ale takový zápas přes 20 let nehrály. Pociťujete nervozitu?
Ano, pro klub je to speciální zápas, velice důležité utkání. Samozřejmě, že tam je i trochu nervozity, o něco takového jsme se dlouho snažili. Teď věříme, že to zvládneme a postoupíme.

Vy jste v neděli v ligovém zápase v Charleroi zůstal jen na lavičce, byla vaše absence nutná?
To se musíte zeptat kouče (s úsměvem ukázal na vedle sedícího kouče Bölöniho – pozn.). Ale je pravda, že mám lehce nakopnutý kotník. Proto jsme se dohodli, že nebudeme riskovat, abych byl plně připravený na zápas v Plzni.
Antverpy mají po dlouhé době šanci prosadit se v Evropě.

Pociťujete to na atmosféře?
Ono se to těžko srovnává. Ale už v Antverpách jsem potkával natěšené fanoušky, kteří nám přejí postup a já věřím, že se nám to podaří.

Radil jste před tak důležitým zápasem jako lídr týmu spoluhráčům?
Myslím, že máme zkušené hráče i trenéra, ten nám poradí. Po domácím zápase jsme v drobné výhodě, ale rozhodně tady nebudeme jen bránit výsledek. Chceme předvádět naší hru a vyhrát.

Vy už jste na evropské scéně pár zápasů zažil, na který nejraději vzpomínáte? Třeba z Brugg nebo Haify?
Já se teď se soustředím jen na zápas v Plzni. Je před námi ještě hodně práce, abychom se dostali do skupinové fáze. Máme vůči Plzni velký respekt, mají velmi kvalitní tým.to tam bylo p

Kouč Antverp byl dobře naladěný

Rumunský kouč dnešního soupeře Lászlo Bölöni byl na předzápasové tiskové konferenci velmi dobře naladěný. Během odpovědí držel v ruce papírek, a když se ho jeden z belgických novinářů zeptal, co na něm je, odvětil: „To by bylo hodně drahé, kdybyste se k tomu chtěl dostat.“

A s humorem reagoval i na závěrečný dotaz, jestli si dá po zápase sklenku vyhlášeného plzeňského piva. „Já pivo bohužel moc nemůžu, protože jsem nemocný, mám dnu. Ale třeba whisky nebo šampaňské si dám,“ říkal 66letý rodák z rumunského Targu Mures. „Ale plzeňské pivo znám z Rumunska, za komunismu to tam bylo podpultové zboží. Bylo zvláštně hořké, mnohem lepší než to naše,“ rozesmál novináře vítěz Poháru mistrů evropských zemí se Steauou Bukurešť. Tehdy byli jeho spoluhráči třeba legendární gólman Helmut Ducadam nebo Marius Lacatus.