V sobotu čeká fotbalisty Viktorie Plzeň další náročná prověrka – odpoledne doma přivítají v tabulce pátý Jablonec.

„Jablonec má pohárové ambice a určitě bude chtít v Plzni bodovat, aby se udržel v v první šestce. Čeká nás soupeř, který má kvalitní mužstvo a dobrého trenéra. Bude to těžký zápas,“ tuší trenér Viktorie Pavel Vrba.

Severočeši přišli v minulém kole v Mladé Boleslavi o remízu až gólem v nastaveném čase.

„Dostat gól v nastavení je nepříjemné, ale výsledek svědčí o tom, že Jablonec má silný tým. Vždyť Mladá Boleslav na jaře ještě neprohrála a získala sedm bodů. Jablonec asi mrzí i domácí remíza s Opavou, kdy přišel o výhru rovněž v závěru. Kdyby se hrály zápasy 85 minut, tak by měl o tři body více,“ vypočítává kouč Plzně.

O síle Jablonce svědčí také podzimní výsledek obou soupeřů – Plzeň na severu Čech prohrála hladce 0:3.

„My jsme v té době měli složitější období, výsledkově se nám nedařilo v Champions League ani v naší lize. Jablonec nás na podzim zválcoval a já věřím, že mu to teď vrátíme,“ přeje si trenér Pavel Vrba.

Kouč Západočechů nemůže pro utkání s Jabloncem počítat s útočníkem Tomášem Chorým, který má stop na jeden zápas kvůli čtyřem žlutým kartám.

Po dvou absencích v zápasech proti Dinamu Záhřeb a Opavě se naopak po karetním trestu vrací kapitán a stoper Roman Hubník.

„Ještě uvidíme, jestli nastoupí. Pernica a Brabcem zvládli poslední zápas v Opavě dobře. Dobrá zpráva je, že se nám vracejí i marodi, do tréninku se naplno zapojil Kopic ,“ říká Pavel Vrba.

Jablonecký trenér Petr Rada jede s mužstvem do Plzně jediným cílem. „Do Plzně jedeme s cílem jako všude. Chceme vyhrát, chceme bodovat,“ vzkázal na západ Čech jablonecký kouč, kterému se do mužstva vracejí zkušený Tomáš Hübschman a záložník a bývalý hráč Plzně Miloš Kratochvíl.

Oplatí Viktoria Jablonci podzimní porážku?

Extraliga hokej Mountfield Hradec Králové vs. HC Škoda Plzeň
Defenziva Indiánů na čele s Frodlem vymazala hradecké střelce