To se nepodařilo, přestože brankou přispěl k vyřazení dánského SønderjyskE. Ale potom i on vyšel v Beer Ševě střelecky naprázdno.Sen o Evropě se tak rozplynul a postupně uvadl také Ondrášek. V základní sestavě dostával na hrotu útoku přednost francouzský forvard Jean-David Beauguel. A protože Ondrášek patřil k nejlépe placeným hráčům plzeňského klubu, dostal svolení hledat si nové angažmá. Byl o něho zájem v Polsku, ale nakonec zamíří jeho kroky do Rumunska.

„Na Viktorku budu vzpomínat jen v dobrém. Chtěl bych poděkovat i všem fanouškům, klubu budu držet palce, a když to čas dovolí, rád se tu vždy zastavím,“ vzkázal 32letý Zdeněk Ondrášek na klubovém webu.

V české lize naskočil za Viktorii Plzeň urostlý forvard do 31 zápasů, v nichž dal šest gólů. Ale letní přípravu už s klubem nezahájil. Teď se tedy domluvil v předním rumunském klubu, s nímž se plzeňská Viktoria dvakrát utkala v sezoně 2017/2018 na evropské scéně. Nejprve ve 3. předkole Ligy mistrů a poté ve skupině Evropské ligy.

Stará garda Viktorie Plzeň.
Košutce přijela gratulovat i stará garda Viktorie

„Zdeňkovi Ondráškovi děkujeme za služby, které pro náš klub odvedl. Na startu nové sezony jsme si vyhodnotili, že bude pro obě strany lepší, když se naše cesty rozejdou, a dali Zdeňkovi svolení s hledáním nového angažmá, na němž se nyní domluvil s FCSB. Přejeme mu v novém působišti hodně štěstí,“ doplnil generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Ondrášek tak bude působit v další cizí zemi. Už hrál za polskou Wislu Krakow, norské Tromsø a americký Dallas.