„Potvrzuje se, že jsme na správné cestě, abychom navázali na to, co jsme začali v minulé sezoně,“ prohlásil trenér Pedro Martins po vítězné generálce s anglickým Nottinghamem Forest, který rovněž vlastní Evangelos Marinakis, kontroverzní majitel Olympiakosu.

„Svým výkonem přesvědčili všichni, ať už jde o nové hráče nebo ty, které jsme měli v týmu už na jaře,“ doplnil portugalský kouč, který se týmu z Pirea ujal před minulou sezonou. Do té doby působil jen v rodné zemi – vedl Marítimo, Rio Ave a Vitoria Guimaraes.

Loni dovedl Olympiakos v řecké lize ke druhému místu. I proto, že mistrovský PAOK Soluň měl fantastickou sezonu, v níž ani jednou neprohrál.

A tým z Pirea, který mezi lety 1997 a 2017 získal devatenáckrát řecký titul, by se teď doma po dvou letech rád vrátil na vrchol.

V létě kádr týmu okysličilo patnáct nových hráčů, řada jich nastoupila proti Nottinghamu a dá se očekávat, že budou hrát i v Plzni.

Nejzvučnější posilou je francouzský záložník Mathieu Valbuena, účastník světového šampionátu v roce 2014, který přišel z Fenerbahce Istanbul.

„Tušili jsme, že je to hráč špičkové kvality, který může našemu týmu hodně nabídnout. A zatím jsme s ním nadmíru spokojeni,“ uvedl trenér Martins na adresu 52násobného reprezentanta Francie.

Ale ne všechno se Olympiakosu v létě dařilo.

Stínem přípravy je zranění řeckého reprezentanta a kapitána týmu Kostase Fortounise, ofenzivního záložníka, jenž byl nejlepším střelcem týmu v minulé sezoně.

„Naším úkolem je zacelit mezeru, která po jeho zranění vznikla. V určitých fázích tak budeme sázet i na systém 4-4-2,“ prozradil kouč Olympiakosu.

V generálce nastoupil na hrotu útoku osamocený španělský forvard Guerrero a dal jeden ze tří gólů.

„Cítím se skvěle, psychicky jsem silný. Ale hrát bez Kostase bude těžké, byl nesmírně platný na hřišti i v kabině,“ uznal Guerrero, že absence kapitána bude ztrátou.

„Ve všech přátelských zápasech jsme hráli dobře. Myslím, že jsme připraveni začít sezonu co nejlépe,“ prohlásil Guerrero navzdory tomu, že kromě Nottinghamu (3:0) porazil Olympiakos jen polský Bialystok (5:0)a hned na úvod rumunský Viitorul Constanta (3:2), ostatních pět zápasů skončilo remízou.

„Chceme ve výborně organizované hře z přípravných zápasů pokračovat také v Plzni a na hřišti soupeře podat dobrý výkon,“ uvedl trenér Pirea Martins.