Pro svěřence trenéra Adrian Guľy jde o první zápas po restartu FORTUNA:LIGY. A protože ta se zatím hraje bez přítomnosti diváků, přichystalo vedení plzeňského klubu tuto akci pro majitele permanentních zdarma.

Kapacita 150 vozů byla rychle vyprodána. „Samozřejmě, že bych byl radši na stadionu, ale vítám i to, že se liga rozběhla a můžeme zápasy sledovat aspoň takto prostřednictvím televize,“ kvitoval tuto akci jeden z přítomných, který přijel s kamarády.

Netradiční akce se zamlouvala i samotným hráčům. „Autokino je v této době určitě lákavé, sám bych hned vyrazil,“ prohlásil pro klubový web obránce Radim Řezník. On ale vyběhl na Letné v základní jedenáctce.

A na dálku mu drželi mu palce i fanoušci v plzeňském autokině.

„Aktuální situace bohužel neumožňuje, aby nás fanoušci mohli podporovat během zápasů přímo na stadionu. Snažíme se tedy v rámci možností nabídnout našim nejvěrnějším příznivcům něco nového. Majitelé permanentních vstupenek jsou zvyklí, že pro ně každoročně chystáme společné sledování filmu, nyní jsme se rozhodli využít oblíbené autokino jako zajímavou alternativu,“ vysvětlil zrod této akce mluvčí klubu Václav Hanzlík.