Svěřenci trenéra Pavla Vrby se v sobotu od 19.30 hodin doma utkají s Karvinou, která je zatím bez bodu. Viktoriáni naopak mají plný bodový zisk a neporazitelnost si budou chtít udržet i po 3. ligovém kole.

Karviná se minulou sezonu v nejvyšší soutěži zachránila až v baráži s druholigovou Jihlavou a také v tomto ročníku je pasována na kandidáta sestupu. Asistent trenéra Vrby Zdeněk Bečka ji přesto považuje za nebezpečného soupeře. „Karviná zatím vyšla bodově naprázdno, takže do Plzně přijede s velkým úsilím získat nějaké body. Věřím ale, že jí to co nejvíce znepříjemníme a získáme tři body,“ uvedl Bečka.

Po sezoně z kádru Slezanů odešly opory Lukáš Budínský a Tomáš Wágner. „Naopak přivedli do obrany Kouřila z Varnsdorfu a do zálohy zkušeného Marka Hanouska z Dukly nebo střelce Petráně. Takže jde o bojovné a důrazné mužstvo, ale věřím, že i v našem náročném programu se jim v důrazu a bojovnosti vyrovnáme a zvítězíme,“ řekl Zdeněk Bečka.

Vrbův asistent nevyloučil změny v sestavě. „Kvůli náročnému programu se nabízí, protože dva dny po Karviné letíme k odvetě do Řecka. Konkrétní změny nemohu říct, protože se rozhodneme před zápasem podle momentálního zdravotního a fyzického stavu hráčů,“ vysvětlil asistent.

Trenérský štáb těší skvělé výkony fotbalistů z širšího kádru. Což se ukázalo v úterý proti Pireu. Obrana v netradičním složení Havel, Pernica, Brabec a Hloušek nedovolila Olympiakosu ani jednu přímou střelu na brankáře Aleše Hrušku. „Máme 23 hráčů od toho, aby jeden druhého nahradil kvalitně. To se nám momentálně daří a jsme za to rádi,“ vítá Bečka.

„Konkurence pomáhá i na tréninku, protože každý hráč se snaží na sto procent a hlídá si svoje místo v základní sestavě, což je jenom dobře,“ uzavřel asistent trenéra Viktorie Plzeň Zdeněk Bečka.

Karvinský záložník Marek Hanousek byl v prvním utkání sezony vyloučen a po vynucené jednozápasové absenci je trenérovi Františku Strakovi k dispozici. Sedmadvacetiletý odchovanec Slavie Praha působil ve Viktorii Plzeň dva roky (2012 – 2014). „Jezdím tam moc rád, v Plzni se mi hraje dobře. Že by tribuny skandovaly moje jméno, to určitě ne. Takovou stopu jsem tam nezanechal. Ale je tam jeden skalní fanoušek, který pokaždé vítá explzeňáky (úsměv),“ řekl Hanousek klubovému webu.

„Viktoria je určitě jeden z nejtěžších soupeřů, který nás v lize čeká. My nemáme co ztratit, naopak můžeme jen získat, protože všichni očekávají hladkou výhru domácích. Tuším, že Plzeň je jediný klub, u kterého jsme v lize s Duklou nikdy nebodovali. Byl bych rád, kdyby se to zlomilo a odvezl bych si užv karvinském dresu třeba bodík,“ doufá Hanousek.