„Žádný kalkul od nás nečekejte,“ potvrdil už po utkání v Ženevě plzeňský kouč Miroslav Koubek, že nehodlá nikoho šetřit na pohárovou odvetu se Servette Ženeva, v níž budou viktoriáni usilovat o historický postup do čtvrtfinále v Evropě.

„Do obou zápasů půjdeme naplno. Postavíme to nejlepší, co budeme mít v danou chvíli k dispozici,“ doplnil kouč plzeňské Viktorie.

Pozitivní zprávou pro něho je, že se pro utkání se Spartou může do sestavy vrátit ofenzivní záložník Pavel Šulc, jenž ve Švýcarsku chyběl kvůli trestu za karty.

„Pavel přidá naší hře technickou nadstavbu, dokáže udržet míč, umí obejít protihráče,“ vyzdvihl kvality nejlepšího ligového střelce.

Naopak chybět bude v neděli levonohý záložník Jan Sýkora, který viděl v Pardubicích čtvrtou žlutou kartu v lize a má na jeden zápas stop.

Ani Sparta nepřijede kompletní, ekvádorský bek Preciado má třízápasový trest za vyloučení v derby se Slavií.

Plzeňský kouč se ještě vrátil k utkání v Ženevě. „Do odvety je to dobrý výsledek, doma se s podporou našich skvělých fanoušků popereme o postup,“ říkal trenér Koubek. „Věřím, že vynikající defenzivní výkon umocníme i lepší ofenzivou,“ přál si.

Podobné atributy budou platit už v neděli na Spartu.

I ta má v nohou podobně náročný program, ve čtvrtek prohrála doma v Evropské lize s Liverpoolem (1:5).

Rozhodne tedy, které z mužstev lépe přepne na ligový režim. Plzeňští pro to dělají vše, v Ženevě absolvovali hned po utkání regeneraci, letecky se přesunuli domů až v pátek dopoledne a odpoledne už je čekal trénink v Doosan Areně.

Zotaví se dostatečně?