Svěřenci trenéra Michala Bílka hrají v neděli od 19 hodin (O2 TV Sport) duel 2. kola na hřišti Bohemians Praha. Zatímco Viktoria úvodní zápas soutěže vyhrála 2:1 nad Mladou Boleslaví, Pražané remizovali 1:1 s Hradcem Králové. Bohemka je doma nepříjemným soupeřem. Její fanoušci hráčům nic neodpustí a očekávají od nich nasazení. Takže nás čeká těžký zápas,“ uvědomuje si asistent trenéra Pavel Horváth.

Viktoriáni budou sázet na důraz a nasazení. „To jsou první předpoklady, abychom byli herně lepší,“ tvrdil asistent Michala Bílka.

Plzeňští fotbalisté přiletěli z Jerevanu v pátek odpoledne. Ti, co hráli, budou mít o víkendu do utkání v Praze regeneraci. „Kluci, kteří proti Brestu nehráli nebo hráli méně, budou mít trénink s míčem. Až na Bogyho dohráli všichni zdravotně v pořádku. V den zápasu rozhodneme o sestavě na Bohemku,“ prozradil Horváth.

Od této sezony hraje za Bohemians Jan Kovařík, který ve Viktorii strávil 8,5 roku. „Těšíme se na něj. Doufám, že si svůj drahý palec na levé noze schová na jiné zápasy. Budeme se na Honzu připravovat jako na Messiho, to znamená samozřejmě jen levá noha,“ usmál se plzeňský asistent.

Dosavadní tři soutěžní výhry (dvakrát s Brestem a jednou s Mladou Boleslaví) Horvátha těší. „Samozřejmě že je lepší, když se vyhrává. Jsme na úplném začátku sezony a všichni věříme, děláme a budeme dělat pro to, abychom byli nadále úspěšní,“ slíbil Pavel Horváth.