„Přišel jsem do Viktorky, abych vyhrával tituly. Na začátku mi to hodně lidí nevěřilo, ale já prostě cítil, že na to máme, a dokázali jsme to. Navíc jsme si zahráli i Ligu mistrů. To jsou momenty, kvůli kterým hraji fotbal. Chci se maximálně připravit na každý zápas a věřím, že společně ještě budeme velmi úspěšní,“ uvedl pro klubový web rodák z Cali.

Na západ Čech přišel před rokem a půl z Liberce. V dresu Viktorie odehrál celkem 67 zápasů, ve kterých vstřelil 15 branek, z čehož dvě byly v evropských pohárech.

„Cítím se tady velmi dobře, klub funguje jako rodina,“ pochvaloval si Jhon Edison Mosquera Rebolledo, jak zní celé jeho jméno.

Hrající trenér Chotíkova Petr Kučera (na archivním snímku ve vzduchu na protihráči z Rapidu) ovládl anketu Deníku o nejlepšího fotbalistu 14. kola elity kraje.
Lhota nečekaně ostrouhala, anketu Deníku ovládl hrající trenér Chotíkova

I jeho rodina se nedávno rozrostla, s českou manželkou Zuzanou vychovávají dvě dcery, Sofii a Sáru, která se narodila v půlce října.

„Jsme rádi, že došlo k dohodě a Jhon bude i nadále nosit náš dres. Cítíme z něj obrovskou motivaci navázat na předchozí úspěchy a odvádět na hřišti maximum,“ doplnil k podpisu nové smlouvy sportovní ředitel plzeňského klubu Daniel Kolář.