„I když přijdu o Euro, vnímám to jako další velký kariérní krok. Možnost poprat se o místo v sestavě prvoligového týmu je pro mě určitě vítána. Věřím, že mi hostování pomůže herně se zase o něco posunout,“ uvedl k přesunu Pavel Šul pro klubový web Viktorie.

Na jaře hostoval talentovaný fotbalista v druholigové Jihlavě, předtím si zahrál s plzeňskou Viktorií juniorskou Ligu mistrů. „Angažmá v Jihlavě pro mě byl odrazový můstek do dospělého fotbalu. Děkuji trenéru Kučerovi za šanci,“ vzkázal Šulc na Vysočinu, teď by se zase rád posunul v kariéře o krůček dál.

„V Opavě chci ukázat znovu to nejlepší, co ve mně je a za rok se opět poprat o místo v Plzni. Viktorku budu na dálku sledovat a držet ji palce v blížících se bojích o evropské poháry,“ doplnil Šulc.

Mladý záložník stihl odehrát celkem 16 zápasů, ve kterých vstřelil tři góly a téměř vždy patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. Přípravu na sezonu 2019/20 sice začal s Viktorií, nyní však míří na roční hostování do prvoligové Opavy.

„Pavel je velmi talentovaný fotbalista, což ukazoval celou minulou sezonu, kdy se i ve velmi mladém věku dokázal prosadit mezi dospělými,“ řekl k hostování generální manažer klubu Adolf Šádek. „Pro Pavla je to opět krok kupředu, protože si v nadcházející sezoně bude moci vyzkoušet prvoligový fotbal. V Opavě bude mít určitě větší herní vytížení, než by měl u nás,“ dodal.