V minulých ročnících tuzemského poháru už v Mariánských Lázních hrály druholigové celky Ústí nad Labem a Příbram (2:3), které loni trefil postup až v nastaveném čase Wágner, ale i Liberec z nejvyšší soutěže (2:5). Teď však přijede ještě větší kalibr – plzeňská Viktoria, účastník Evropské konferenční ligy.

„Těšíme se strašně moc. Hrát s Viktorkou Plzeň je obrovský svátek, pro nás i pro celý region. Motivace je jednoznačná, chceme ukázat, že i v divizi se hraje dobrý fotbal. Věřím, že se mužstvo porve o dobrý výsledek,“ prohlásil Aleš Zach, kouč Viktorie Mariánské Lázně.

Michal Drahorád starší v dresu Viktorie Plzeň.
Otec válel v dresu Plzně, syn je kapitán soupeře. Ale rozkol v rodině nečekejte

Ta plzeňská sice přijede bez zraněného gólmana Staňka i slovenského reprezentanta Jirky, ale i tak bude proti lídru divizní skupiny A jasným favoritem.

„Nic jiného než vítězství nebereme,“ potvrdil plzeňský útočník Matěj Vydra, jenž se pere o místo v sestavě Viktorie a tak utkání MOL Cupu v reprezentační pauze uvítal.

„Každý zápas navíc se počítá, i když máme teď náročný program. Čím víc zápasů, tím lépe,“ dodal fotbalista se zkušenostmi z Anglie, kde se pohárových soutěží hraje hned několik.

Speciální zápas čeká jeho spoluhráče Pavla Šulce, který se vrátí do rodného kraje. „Hrajeme kousek od Toužimi, kde žiju, takže se velice těším,“ usmíval se 22letý záložník Viktorie Plzeň.

Zkušený stoper Václav Jemelka při utkání s Jabloncem.
Nemůžeme pokaždé dát sedm gólů, prohlásil Jemelka po Jablonci

„Několikrát jsem tma hrál, za přípravku Toužimi nebo když jsem byl v žácích karlovarských Buldoků,“ připomněl Pavel Šulc, který i v náročném programu pohár v Mariánských Lázních vítá.

„Je lepší hrát, než mít dvoufázové tréninky,“ potvrdil známou fotbalovou pravdu. „Soupeř určitě bude bojovat, jak jim boudou síly stačit,“ doplnil Pavel Šulc na adresu Mariánských Lázní.

Zdroj: Youtube

Zatímco pro plzeňskou Viktorii to bude premiéra v letošním ročníku MOL Cupu, Mariánské Lázně už mají za sebou v domácím poháru tři zápasy. V předkole vyhrály v Březové až po prodloužení 5:4, doma pak porazily Slavii Karlovy Vary (4:0) a v Plzni na Petříně zvítězily 1:0.

Teď čeká lázeňský tým zatím nejtěžší prověrka nejen po sportovní stránce. Vždyť jejich divizní zápasy navštěvuje pár stovek diváků, v této sezoně jich suverénně nejvíc přišlo na krajské derby s Baníkem Sokolov, a to 320.

Teď už je prodáno přes dva tisíce vstupenek.