„Bude to těžký zápas, Liberec je nepříjemný soupeř. Na podzim nám připravil jednu z nejtěžších porážek,“ připomněl jeden z plzeňských asistentů Jan Trousil, že na první vzájemný zápas této sezony nemají viktoriáni příjemné vzpomínky.

Nejen, že pod Ještědem prohráli 0:3, ale navíc přišli na dlouhou dobu o zraněného nigerijské útočníka Rafia Durosinmiho, jenž se momentálně zotavuje po druhé operaci kolena.

„Uděláme maximum, abychom Liberci tu porážku vrátili. Víme však, že mají v týmu výrazné individuality. Zejména v útočné fázi dodal asistent Trousil a jmenoval Tuptu, Višinského, Kulenoviče a Ghaliho.

Vítězství Liberce tehdy pečetil gólem na 3:0 pět minut před koncem Lukáš Červ, který v zimě přestoupil do Plzně. Ale dnes bude trenérům kvůli karetnímu trestu chybět, stejně jako útočník Tomáš Chorý.

Zdroj: Youtube

Ten si v ligové pauze společně s Pavlem Šulce a Robinem Hranáčem plnil povinnosti u české reprezentace. Stoper Sampson Dweh zase absolvoval v dresu Libérie kvalifikační zápasy Afrického poháru národů s Džibutskem (venku 2:0, doma 0:0).

Také Liberec měl v akci pět reprezentantů – Tupta (Slovensko), Prebsl a Višinský (ČR 21), Horský (ČR 20) a Varfolomejev (Ukrajina 21).

Fotbalová Viktoria Plzeň přichystala před sobotním ligovým zápasem s Libercem unikátní fanzónu.
Po pauze přijede Liberec, plzeňská Viktoria přichystala unikátní fanzónu

Teď jsou však všichni zpět a připraveni se porvat o úspěch v klubových barvách.

Kdo se bude radovat?