Tři mistrovské tituly, trojnásobný triumf v českém poháru či účast v Lize mistrů a dvě čtvrtfinále Evropské ligy. Ondřej Kúdela byl hlavním stavebním kamenem úspěchů novodobé Slavie pod Jindřichem Trpišovským.

Nicolae Stanciu v dresu Slavie. Ilustrační snímek
VIDEO: Exslávista Stanciu si podmaňuje Čínu. O výhře rozhodl výstavními trefami

V červenobílém dresu následně slavil tři mistrovské tituly, tři triumfy v poháru a zahrál si také Ligu mistrů či dvakrát čtvrtfinále Evropské ligy. Za Slavii po příchodu z Mladé Boleslavi odehrál 140 zápasů, ve kterých nastřílel čtrnáct branek. V defenzivním trojlístku s Tomášem Součkem a Davidem Hovorkou byla obrana Slavie postrachem nejen českých mužstev.

Pohádková smlouva

Každá pohádka ale jednou končí, Kúdelovi v Edenu vypršela smlouva a zkušený obránce po čtyřech a půl letech ve Slavii odchází. Podle vyjádření oficiálního webu Slavie je Kúdela na cestě do exotického angažmá v indonéské Jakartě, kde by si přišel na pohádkový plat v řádu několika desítek milionů korun.

Aktuálně se Kúdela připravuje s reprezentací v Portugalsku, kde výběr trenéra Jaroslava Šilhavého sehraje třetí utkání základní skupiny Ligy národů proti domácímu výběru.

Alexander Bah.
Bah podepsal v Benfice. Slavia se napakuje, za přestup Dána obdrží 200 milionů

Do povědomí nejenom českých fanoušků se Kúdela dostal vloni, kdy dostal trest na 10 zápasů za neprokázanou rasistickou urážku Glena Kamary v utkání Evropské ligy proti Rangers a ve vrcholné formě přišel o letní mistrovství Evropy. Kúdela se poté vrátil do sestavy, ale záhy ho ze hry vyřadilo zranění, v jarní části se už ale vrátil na ligové trávníky a nadále prokazoval svoji kvalitu.