Soutěž viktoriánům začne již v neděli 17. ledna na hřišti 1. FK Příbram. Týmy totiž musí dohrát tři kola z podzimní části sezony, která byla na měsíc přerušena kvůli koronaviru.

„Vzhledem ke krátké zimní přestávce a aktuální epidemiologické situaci není na programu tradiční zahraniční soustředění,“ uvedl mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Aktuálně deváté mužstvo ligové tabulky se bude připravovat v domácím prostředí Doosan Areny a tréninkového areálu v Luční ulici. „Tam hráči mají veškeré potřebné zázemí na špičkové úrovni,“ řekl Hanzlík.

Boxer Václav Pejsar se po půlroce postaví do ringu.
Ducár bude mít problém s mojí formou, tvrdí plzeňský boxer Pejsar

Dvoutýdenní tréninkový režim zpestří přípravný zápas. V sobotu 9. ledna se Viktoria utká doma s druholigovým Hradcem Králové.
Trenér Adrian Guľa, který podle všeho nadále zůstává koučem Plzně, nebude měnit své tréninkové metody kvůli extrémně krátké zimní přestávce. „Všechno je jiné, celý svět je jiný. Vánoce jsme měli dřív, rozdávali jsme body. Určitě neslevím z nároků, protože věřím něčemu, co dělám delší dobu. Myslím, že pokud dostaneme důvěru, tak není správné uhnout z cesty. Za tím si stojím,“ vysvětlil Guľa po posledním ligovém utkání 23. prosince proti pražské Slavii.

Klub v úterní tiskové zprávě nezveřejnil soupisku pro zimní přípravu.

Z hostování v Českých Budějovicích se ale vrací Pavel Šulc, který však na konci tohoto roku nehrál kvůli svalovému zranění. Dvacetiletý záložník pravděpodobně zůstane v kádru Viktorie pro jarní část sezony.