Už jen tři týmy mají ve FORTUNA:LIZE po třech kolech plný počet devíti bodů – kromě pražských celků Slavie a Sparty je to také úřadující mistr FC Viktoria Plzeň. Západočechy čeká v sobotu ve čtvrtém kole od 19.00 hodin v Doosan Areně sedmibodový Zlín.

„Jsme rádi, že nám vstup do ligové soutěže vyšel. Začátek je vždycky těžký, mužstva jsou většinou dobře připravena a jdou do toho s velkým odhodláním,“ říká brankář FC Viktoria Plzeň Matúš Kozáčik.

Které ze tří utkání bylo podle vás nejtěžší?
Každé z nich bylo těžké. Na Dukle jsme museli otáček nepříznivé skóre, doma s Libercem to bylo v prvním domácím utkání před plným stadionem také velice složité. A je dobře, že jsme zvládli i zatím poslední zápas venku s Olomouci, kde to bylo rovněž těžké a zvítězili jsme až gólem v závěru utkání. Bylo by dobré, kdybychom teď doma proti Zlínu úspěšný vstup do sezony potvrdili vítězstvím.

Energie Karlovy Vary – Škoda Plzeň 5:3
První prohra. Indiáni padli v derby s Energií

Vstup do sezony se podařil i Zlínu, po třech kolech je se sedmi body rovněž bez porážky. Sledoval jste jeho hru?
Ano, viděl jsem jeho zápasy. Na to, že mají za sebou tři kola, jsou na tom výborně, mají sedm bodů. V sobotu nás čeká hodně těžký zápas a musíme se na něj dobře připravit. Nový trenér Bílek dal mužstvu impuls, podává pod ním velmi dobré výkony.

V týmu Zlína má velmi dobrou formu útočník Beauguel, který má na kontě už dva góly. Hrozí od něj největší nebezpečí?
Těch hráčů je tam více, nebezpečí je rozloženo na více hráčů. Je ale pravda, že Beauguel má formu, střílí mu to. Je to vysoký útočník, hlavně v šestnáctce si musíme dávat pozor, abychom ho uhlídali. Připravit se ale musíme na všechny.