„Ve Viktorce jsem prožil krásné chvíle, odehrál spoustu velkých zápasů, na které nikdy nezapomenu. Stejně tak zůstane vždy v mé paměti skvělá parta a samozřejmě fanoušci,“ pronesl Jan Kovařík pro klubový web.

„Viktorce budu i nadále držet palce, hlavně, aby se povedlo postoupit v pohárech,“ vzkázal fanouškům.

Letní přípravu sice ještě Kovařík zahájil v Plzni, absolvoval s týmem i zátěžové testy, ale nezasáhl ani do jednoho ze zápasů. A tak se dal jeho konec čekat.

Jan Kovařík v Plzni
271 soutěžních zápasů
32 gólů
45 zápasů v evropských pohárech
3 branky v evropských pohárech (Neapol, Villarreal, AS Řím)
4 mistrovské tituly
1 Český Superpohár

Místo v sestavě ztratil už loni na podzim za trenéra Adriana Guľy, jeho nástupce Michal Bílek mu dal šanci jen na poločas proti Pardubicím.

To utkání se hrálo v pražském Ďolíčku, který se teď pro Kovaříkla stane „Je to pro mě zase nová výzva, budu se chtít prosadit,“ doplnil levonohý fotbalista.

V paměti všech fanoušků plzeňské Viktorie zůstane navždy zapsaný nejen kvůli brilantním centrům, ale také díky bezkonfliktní povaze.

Kondiční část přípravy na suchu končí hokejisté Škody Plzeň druhým kempem na Šumavě.
Končí příprava na suchu. Kouč Baďouček už má vytipovaného lídra

větší drzost na hřišti mu možná bránila v tom, aby se více prosadil i na zeleném trávníku, ale i tak toho dokázal v kariéře dost.

První titul získal v roce 2009 se Slavií, ale to odehrál v sezoně jen třináct minut. A následně přestoupil do Jablonce, kde se brzy stal oporou a v zimě 2013 si ho vyhlédla plzeňská Viktoria.

V jejím dresu zažil pořádně ostrou premiéru. Nastoupil na hřišti Neapole v play-off Evropské ligy, v domácí odvetě pak dokonce vstřelil gól.

Jeho asi největší okamžik přišel následující léto, kdy po jeho centru vstřelil Darida proti Mariboru gól, který znamenal postup do Ligy mistrů. V ní si Kovařík zahrál proti Bayernu, Manchesteru City a CSKA Moskva.

Stejnému celku se pak postavil i o pět let později, kdy dokonce vstřelil gól AS Řím a Real Madrid…

Na tenisových kurtech Slavia v Plzni byl zahájen turnaj EX Pilsen Wilson Cup.
Tenistky jsou v Plzni stále ve hře. Češi už vypadli

„Honza patří nesmazatelně do naší úspěšné klubové historie. Navíc byl vždy vzorovým hráčem s vynikajícím přístupem, a i po lidské stránce skvělý člověk,“ uvedl na adresu Kovaříka generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Přeju mu, aby se mu dařilo v novém angažmá a byl spokojený i v osobním životě. Až přijede poprvé k nám jako soupeř, určitě se s ním budeme chtít před utkáním společně s fanoušky rozloučit,“ dodal Šádek.

Nejprve se ale oba celky střetnou v pražském Ďolíčku, kde hrají viktoriáni proto Bohemians 1905 hned ve 2. kole FORTUNA:LIGY.