Stoper Filip Kaša je prvním fotbalistou, který po sezoně opustil plzeňskou Viktorii. Po skončení smlouvy se dohodl s druhým týmem slovenské ligy DAC Dunajská Streda, kde působí trenér Adrian Guľa. Právě on ho na jaře 2020 přivedl se záložníkem Miroslavem Káčerem do Plzně, když jim Žilina vypověděla kontrakt.

Oba se opět sejdou ve stejném klubu, protože Káčer byl v minulé sezoně v Žilině na hostování a teď se jí také upsal natrvalo.

„Oslovil mě trenér Guľa, známe se. Jsem pod ním v třetím klubu,“ přiznal 29letý Filip Kaša v prvním rozhovoru pro klubový web Dunajské Stredy, že Adrian Guľa sehrál klíčovou roli. „Klub má ambice, perfektní zázemí i fanoušky. Budu s ním chtít vyhrát ligu,“ doplnil Kaša.

Zdroj: Youtube

V Plzni mu trvalo, než se prosadil do sestavy, ale od začátku sezony 21/22 nastupoval pravidelně v základu, dokonce dostal pozvánku do reprezentace. Ale postupně se z něho i vinou častých zranění stal ve Viktorii spíše střídající hráč. Místo neměl ani pod trenérem Bílkem, teď se tedy vrací na Slovensko, kde se mu dařilo. V roce 2017 byl mistr se Žilinou.

Také v Dunajské Stredě si od zkušeného, 29letého stopera hodně slibují. „Má zkušenosti se získáváním trofejí, odehrál dostatek zápasů v evropských pohárech,“ vyjmenoval největší přednosti Filipa Kaši sportovní ředitel DAC Jan Van Daele.

O Pilaře se zajímá Hradec Králové

Kaša nebude jediným hráčem, který po skončení smlouvy v plzeňské Viktorii zamíří za jiným angažmá. Už delší čas se spekuluje o návratu Václava Pilaře do Hradce Králové, v Plzni nedostával na jaře příliš šancí i jeho třetí angažmá ve Viktorii se zdá být u konce.

Nejistý je osud dvou zkušených obránců – Radima Řezníka a Luďka Pernici.

Karel Brückner, Jan Koller a Vladimír Šmicer na zápase století na Andrově stadionu v Olomouci v září 2019.
Fotbalový zápas legend v Plzni podpoří hendikepovaného Nicolase

Pernica patřil k lídrům plzeňské kabiny, byl zástupcem kapitána Lukáše Hejdy, ale v dubnu si zranil koleno a podstoupil operaci. Ještě pár měsíců bude v rekonvalescenci a nový trenér Miroslav Koubek s ním nemůže počítat. Klub si i proto stáhne z hostování mladíky Robina Hranáče (Pardubice) a Filipa Čiháka (Hradec Králové), o další šanci se porve i Mohamad Tijani, jenž se na jaře rozehrál ve Zbrojovce Brno, i když ani on jí k záchraně v nejvyšší soutěži nepomohl.

Situace Řezníka na pravém kraji obrany je poněkud nadějnější, protože hráčů na tenhle post není příliš na výběr, ale i v jeho případě bude rozhodovat zdravotní stav.

Jasněji bude zřejmě až na startu přípravy.