„Moje úkoly jsou pořád stejné – dirigovat hru v defenzivě. Je to stále to samé a nic se v tom nemění, i když to samozřejmě potěší,“ říkal Brabec po premiéře s páskou na paži. To hráli viktoriáni v Teplicích nerozhodně (1:1).

Pak už následovala jen tři vítězství – doma s Opavou (4:0), v Příbrami (2:1) a naposledy s Jabloncem (3:2).

Teď by rád přidal na vítěznou šňůru čtvrtý korálek, viktoriáni hrají v sobotu od 19.00 v Českých Budějovicích.

„Venkovní zápasy jsou vždycky nepříjemné,“ říká Brabec. V Budějovicích to bude obzvlášť těžké, protože po návratu mezi fotbalovou elitu tam panuje euforie.

„Ale my jsme favorit, o tom žádná. Musíme potvrdit domácí výhru s Jabloncem,“ má jasno stoper, i když vzápětí dodá: „Bude to těžké utkání. My se musíme připravit, abychom ho zvládli.“

Budějovice po postupu posílili. „Přišli třeba Rabušic a Delarge, oba to jsou velmi kvalitní fotbalisté,“ vypočítává Brabec. Zvlášť Rabušic to prokazuje i na jihu Čech.

Naskočil do dvou zápasů a pokaždé skóroval. „Musíme si na něho dát pozor. Nebude jednoduché to ubránit. Ale věřím, že se nám zase povede vstřelit víc branek než soupeři. Samozřejmě ideální by bylo udržet vzadu nulu,“ přeje si reprezentační stoper.

Tentokrát si bude muset zvykat na nového parťáka, protože Lukáš Hejda byl v závěru zápasu s Jabloncem vyloučen. „Samozřejmě nás mrzí, že Hejdič dostal červenou kartu. Ale jsme tady čtyři stopeři, aspoň se herní zatížení rozloží na víc hráčů,“ dodává Jakub Brabec.