Ale teď už je v týmu Pavla Vrby a v sobotu poprvé oblékl přes hlavu červeno-modrý dres a jako bonus dostal v přípravě proti Domažlicím (5:2) kapitánskou pásku.

To vás jistě něco bude stát, už jste si zjišťoval, kolik jako kapitán budete muset dát do klubové kasy?
Zatím ne, ale Choras (Tomáš Chorý) už naznačoval, že to bude hodně drahé. Musím se na to připravit.

Máte za sebou první poločas v novém týmu, jaký byl?
Bylo to celkem náročné, je velké horko. Oni jsou ty první přáteláky vždycky těžké, jsme na začátku přípravy. Ale myslím, že jsme to zvládli celkem dobře.

Je příprava Plzně něčím jiná, než v Olomouci?
Trénuje se tady víc. Je tady větší kvalita, víc zkušeností. Je to náročné, ale to k letní přípravě patří. Musím si na všechno zvyknout, ale bude to dobré.

Se novými spoluhráči jste si sedli?
Byla to trochu změna. V Olomouci jsem byl zvyklý hrávat klasickou šestku, tady jsme byli s Tomášem Hořavou ve středu zálohy spíš vedle sebe. Věřím, že až se víc sehrajeme, bude to fungovat.

Je patrné, že nebude snadné prosadit se do základní sestavy?
Jasně, konkurence je tady větší než jsem měl v Olomouci. Ale jestli se chci fotbalově posouvat dál, musím s tím umět bojovat a nepřipouštět si to.

Mluvil už jste s trenérem Vrbou o vaší roli v týmu?
Konkrétně jsme se moc nebavili. Jen říkal, ať se nebojím předvádět svoji hru. Na nic jiného nemyslet. Větší prostor promluvit si asi bude na soustředění v Rakousku.

Jaké jsou vaše první dojmy z Plzně, stihl jste vůbec něco jiného než fotbal?
Zatím je to jen pozitivní, v klubu všechno funguje. Ale jinak jsem neměl moc čas, jít se někam projít, máme dva tréninky denně…