„Tento moment si ani moc nevybavuji, musel jsem se na to podívat až na videu. Vypadalo to zvláštně, protože před tou střelou jsem se tam trošku srazil s Krmim (Michaelem Krmenčíkem – pozn. redakce). Šlo to úplně mimo, naštěstí to trefilo hráče Sparty a skončilo v síti. Nebyl to tedy můj gól, ale to není vůbec podstatné. Já jsem hlavně rád za tři body,“ popsal jediný gólový moment zápasu Roman Procházka, který se do základní jedenáctky výběru trenéra Pavla Vrby dostal poprvé od srpnového duelu v Karviné. I vinou předchozího zranění.

„Jsem rád, že jsem se dal po zranění do pořádku. Už předtím jsem odehrál jedno utkání za juniorku, takže jsem se na zápas se Spartou velmi těšil a jsem rád, že jsem od trenéra dostal důvěru,“ neskrýval spokojenost šikovný středopolař.

Procházka se stejně jako další jeho spoluhráči dozvěděl sestavu proti Spartě až v den zápasu. Do poslední chvíle tedy nevěděl, jestli proti nejslavnějšímu klubu české či československé fotbalové historie vůbec nastoupí. „Neměl jsem informaci, že budu hrát. Kouč to tajil. V týdnu jsme na tréninku sice něco nacvičovali, ale trenér na pozicích měnil hráče, takže nebylo jasné, kdo bude proti Spartě hrát. Takže jsem se to dozvěděl až několik hodin před zápasem, ale tohle mi vůbec nevadilo,“ prozradil Procházka, který proti klubu z pražské Letné nastoupil vůbec poprvé.

„Se Spartou to byl sice můj první zápas, ale některé duely Plzně se Spartou jsem už viděl. Potvrdilo se přesně to, co jsem očekával. Bylo to vyhecované, bojovné. Ale zároveň nic zákeřného. Možná jen ta červená karta v závěru, kdy Sparťanům už trošku víc tekly nervy. Ale jinak to podle mého názoru skutečně nebylo nic hrozného,“ měl jasno Procházka.

Podobné pocity měl po vyhraném šlágru nad velkým rivalem i obránce Lukáš Hejda, který se ve stoperské dvojici představil s kapitánem Romanem Hubníkem. „Samozřejmě jsem byl rád, že jsem nastoupil. Proti Spartě mě to obzvlášť potěšilo. To, že jsem za ní v minulosti hrál, jsem ani nevnímal. Soustředil jsem se hlavně na to, abychom hráli dobře jako tým a uspěli. Se Spartou to jsou pořád stejné zápasy, je to hlavně velký boj. Ať už se hraje tady v Plzni nebo v Praze na Letné. Emoce jsou velké, fotbalovosti je méně, vždycky je potřeba to hlavně ubojovat,“ řekl po zápase vytáhlý stoper Viktorie Lukáš Hejda.

Oba dva hráči se po pondělním debaklu v Jablonci, který Viktorie na severu Čech prohrála 0:3 navíc shodli. „Je dobře, že utkání teď jdou tak rychle po sobě. Po Jablonci jsme si v kabině řekli některé věci a věděli jsme, že proti Spartě máme šanci tohle všechno napravit. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo a že jsme porážku v Jablonci mohli odčinit.“

Nyní pětinásobného českého šampiona čeká atraktivní duel Ligy mistrů. V úterý se Plzeňané představí v hlavním městě Itálie proti věhlasnému AS Řím. Už potřetí během posledních tří sezon. „Na zápas v Římě se moc těšíme. Je to Liga mistrů, kdo by se netěšil. A rozhodně tam pojedeme v lepší náladě než kdybychom utkání se Spartou nezvládli,“ uzavřel s úsměvem hrdina pátečního taháku fotbalové ligy Roman Procházka.

Plzeň vs Sparta
O výhře Viktorie nad Spartou rozhodla tečovaná rána Procházky