Na otázky novinářů pohotově odpovídal a prokázal i smysl pro humor.

Jaké jsou vaše pocity po prvním tréninku v Plzni?
Jenom ty nejlepší. Na první trénink jsem dlouho čekal a mohu říci, že moje pocity jsou vesměs pozitivní.

Viktoria patří u nás k absolutní špičce, pravidelně hraje o titul a v evropských pohárech. Vnímal jste kvalitu nových spoluhráčů?
Kvalita mých nových spoluhráčů byla vidět už na prvním tréninku. Je opravdu veliká, vždyť proto jsou kluci tam, kde jsou, proto hráli Ligu mistrů. V mužstvu je veliká konkurence.

Je pro vás splněným snem dostat se do klubu, jakým je Viktoria, který hraje pravidelně evropské poháry?
Je to tak. O tom jsem jako malý kluk doma v Kongu snil, zahrát si v Evropě za takový klub. Je to splněný sen, ale teď už je to vlastně realita (usměje se). Moc se na to těším.

Jak velký posun v kariéře to pro vás je?
Hrát za Plzeň je pro mě velký krok dopředu a já věřím, že ne poslední. Začal jsem v Česku v nižších soutěžích, makal jsem na sobě, i když to často nebylo vůbec snadné, abych se dostal tam, kde jsem dnes.

Zimní příprava FC Viktoria Plzeň
FOTO: Fotbalisté Viktorie Plzeň poprvé trénovali. I s posilami

V týmu jste krátce.Už jste se stačil s novými spoluhráči alespoň trochu poznat?
Z ligy se trochu známe, ale ještě lepší to bude, až s klukama začnu chodit na kafe. Věřím, že dohromady vytvoříme dobrou partu.

Znáte některého z hráčů Viktorie trochu více?
Moc ne, snad jenom Kubu Řezníčka. Trochu jsme si přes instagram psali i s Ubongem Ekpaiem. Osobně jsem ale před svým přestupem do Plzně nikoho neznal.

Pomohlo vám, že jste se už od léta znal s trenérem Vrbou?
To si nemyslím. Byla to náhoda, když jsem ho potkal na Slovensku. Pokecali jsme spolu, ale o fotbale jsme nemluvili. V té době jsem ani nevěděl, že budu hrát v Plzni.

Viktorii jste znal už dříve, prý jste dokonce na její zápasy sázel. Můžete to potvrdit?
To je pravda, bylo to už před sedmi lety ještě doma v Kongu. Nesázel jsem na Spartu ani na Slavii, ale na Plzeň. Ta totiž skoro nikdy neprohrávala, takže já jsem při sázení skoro pořád vyhrával (směje se).

Co říkáte na město?
Zatím toho moc říci nemohu, jsem tu pár dnů. Oproti Opavě to je ale velké město. Na první pohled vypadá Plzeň dobře a věřím, že ji postupem času poznám mnohem více.

Zlínští hokejisté (ve žlutých dresech) ve 33. kole české extraligy hostili Plzeň.
Hattrrick za dva body. Plzeňský kapitán Gulaš skolil Berany