To vede jako hlavní kouč bývalý vynikající ligový fotbalista Pavel Horváth, jenž začínal trenérskou kariéru právě na Chodsku, ale brzy byl povolán zpátky do Viktorie, kde končil svoji hráčskou kariéru.

Domažlice mají za sebou neúspěšné období. V Rakovníku i v Praze na Vltavínu prohrály shodně 0:1, i když si vytvořily řadu brankových příležitostí.„Z tolika šancí jsme měli dát alespoň jeden gól. Ztráta bodů je pro nás velkým zklamáním,“ smutnil po poslední prohře obránce Jakub Teršl.

Ale doma jsou svěřenci trenéra Pavla Vaigla silnější. V posledních šestnácti zápasech na extrémně velkém domažlickém hřišti uspěly za tři body pouze dva hostující celky – Olympia Radotín a záloha pražské Sparty. Viktoria se ale horké domažlické půdy jen tak nezalekne, mimo vlastní stadion exceluje. Tři výhry a jedna bezbranková remíza jsou toho patřičným důkazem.

„Viktorka bude chtít hrát určitě hezký a otevřený fotbal, ale to my taky, takže diváci se mají na co těšit. Očekávám pěkné utkání plné nasazení. Podle mě rozhodnou maličkosti, každá chyba,“ míní trenér aktuálně deváté Jiskry Pavel Vaigl.

„Dvakrát v řadě jsme prohráli, navíc jsme nevstřelili ani jednu branku, což je samozřejmě špatně. Ale hrajeme doma a potřebujeme se od něčeho odpíchnout. Hráči obou týmů se navzájem velmi dobře znají, a tak bude o motivaci určitě postaráno,“ má jasno kouč Chodů.

Souboj rivalů začíná v sobotu na stadionu v Domažlicích v 16.30 hodin.