Ještě předtím však stihl pro fanoušky plzeňské Viktorie natočit dojemné video. „Neříká se mi to lehce, ale dostal jsem skvělou nabídku z Brugg a po dohodě s panem Šádkem i novým trenérem Guľou jsem se rozhodl, že je nejvyšší čas ochutnat jinou ligu,“ prohlásil do kamery Michael Krmenčík a připomněl, že se v Belgii zase střetne s bývalým parťákem z Plzně, slovenským záložníkem Patrikem Hrošovským, jenž působí v Genku.

„Páťu budu mít vedle sebe, i když trochu vzdáleně. Kamarádi zůstaneme, i když proti sobě budeme válčit,“ pokračoval Krmenčík.

„Na novou výzvu se moc těším a doufám, že i vy mě chápete. Strávil jsem v Plzni spoustu sezon, dal jsem za Viktorku hodně gólů,“ vzkázal fanouškům ještě ze španělské Estepony.

„Až mě tam jednou třeba nebudou chtít, nebo se něco stane, tak jsme si s panem Šádkem řekli, že moje cesty povedou zase k vám. Chci vám za všechno poděkovat, byli jste mým hnacím motorem. A nejen mým, ale i celého týmu,“ dodal Krmenčík.

Oba kluby se dohodly, že přestupovou částku nezveřejní. „Splňovala, na rozdíl od všech předešlých, veškeré naše požadavky. Byla velmi seriózní a my jsme se rozhodli nabídku přijmout,“ řekl pouze Adolf Šádek, generální manažer plzeňské Viktorie.

Spekuluje se o sumě mezi šesti a sedmi miliony eur. Víc Bruggy v historii zaplatily jen za svojí největší hvězdu brankáře Simona Mignoleta, když přestupoval z Liverpoolu, a nigerijského útočníka Davida Okerekeho, jenž teď bude Krmenčíkovým konkurentem. V 17 ligových zápasech vstřelil devět gólů.

Nejlepším střelcem Brugg je ale záložník Hansi Vanaken, který dal ještě o dvě branky víc.

Včera už Krmenčík s novými spoluhráči poprvé trénoval, zítra by mohl nastoupit v lize proti Antverpám. Ano, proti klubu, jenže v létě vystavil viktoriánům stopku v evropských pohárech.