Za jasnou výhrou nasměroval tým trenéra Miroslava Koubka dvěma góly v první půli Tomáš Chorý, brzy po přestávce srazil lídra ukrajinské ligy Hranáč, jenž se prosadil po rohovém kopu Kalvacha.

Viktoriáni opět prostřídali po poločase téměř dvě jedenáctky, jen nováček Matěj Valenta odehrál celé utkání.

„Moc se koukat na to dneska nedalo. Ale vyhráli jsme, navíc s nulou vzadu, to se vždycky počítá,“ uvedl pak jeden z nováčků v týmu plzeňské Viktorie.

„První půle nám ukázala hodně dobrých věcí. Byla tam součinnost útočníků Chorého s Vydrou, pod nimi Šulc s Valentou. Dali jsme i hezké branky. Ke konci poločasu se to přitvrdilo a pak už ten druhý poločas asi nemá cenu hodnotit,“ doplnil ho Jan Trousil, jeden z asistentů.

I přes jasný výsledek plály na trávníku emoce, rozhodčí rozdal deset žlutých karet, po pěti na obou stranách, a ve druhé půli byl navíc Brazilec v plzeňských službách Cadu dokonce vyloučený.

Také fotbalisté ukrajinského celku sáhli k několika ostrým zákrokům, což se viktoriánům pochopitelně nelíbilo. A tak se po jednom z nich strhla ve druhé půli pořádná mela, kterou musel u postranní čáry uklidňovat i klubový boss Adolf Šádek.

„Spíš jsme si zatrénovali, pokopali se a to je asi tak všechno,“ mohl už se po utkání Matěj Valenta usmívat. Ale při ostrých zákrocích soupeře trenérům asi kolikrát pořádně zatrnulo.

„Co se odehrávalo na hřišti, bylo fakt šílené. Občas se pak bojíte jít i do souboje,“ posteskl si 23letý Matěj Valenta.

Páteční trénink fotbalistů Viktorie Plzeň sledoval i reprezentační kouč Ivan Hašek se svým realizačním týmem.
POHLEDNICE: Nováčka v dresu Viktorie potěšila návštěva reprezentačního kouče

Zápas se nakonec dohrál a přinesl další výhru plzeňského celku v přípravě. Ale přinesl i jiné stinné stránky. Do utkání kvůli zdravotnímu stavu nezasáhli Jirka (svalové problémy) s Holíkem (výron kotníku) a v 64. minutě střídal kvůli zranění i Havel.

„Má svalový problém,“ vysvětlil asistent Trousil.

Dnes mají viktoriáni v Benidormu volný den a pak už se budou chystat na generálku s dánským Aarhus AGH, kterou odehrají ve čtvrtek od 15 hodin opět na stadionu La Nucia.