„Kluci jsou pracovití, rychle zapadli,“ pochvaloval si zkušený útočník Jan Kliment souhru s Matějem Valentou, Lukášem Červem i cizinci Cheickem Souarém a Alexem Tammem. „Ale víc uvidíme až v ostrých zápasech,“ nechtěl víc hodnotit.

A kde jsou místa nových mužů v sestavě Plzně?

Nejzajímavěji se zatím jeví příchod Lukáše Červa, jenž by mohl ve středu pole zatlačit na plzeňskou stálici Lukáše Kalvacha. Bez toho si zatím jen těžko představíte střed zálohy Viktorie.

Ale kdo ví…

Ve středu hřiště, ale podstatně výš, se pohybuje Matěj Valenta, který se proti Doubravce prosadil hned dvakrát dorážkou v prostoru malého vápna.

Poprvé v plzeňském dresu se trefil i Alex Tamm. Typický hroťák se dvěma starty za estonskou reprezentaci, který je ve Viktorii na zkoušce.

To francouzský levák Cheick Souré přišel z Vyškova, aby následoval Sampsona Dweha, jenž si záhy získal místo v sestavě Viktorky.

Zatím odehrál dva poločasy na levé straně zálohy, stylem je podobný Janu Kovaříkovi, ale zdá se, že prosadit se přes Kopice, Cadua či Mosqueru bude pro něho obtížné.

Jan Kliment, útočník plzeňské Viktorie, v přípravném zápase s divizním Senkem Doubravka.
Kliment už zase střílí góly. První dva týdny v zimě vždycky bolí, směje se

A pozor, zapomenout nelze ani gólmana Jedličku, navrátilce z hostování v pražských Bohemians. O post jedničky se nejspíš popere s mladíkem Viktorem Baierem, který nedávno oslavil teprve 19. narozeniny. Momentálně je však nachlazený.

Dalším pozitivem je návrat krajního obránce Milana Havla, i on už je po operaci achilovky fit, proti Doubravce odehrál posledních dvacet minut. Je jen dobře, že trenér Miroslav Koubek bude mít na jaře z čeho vybírat, protože Viktorii čeká boj na třech frontách a žádnou z nich nelze dát na vedlejší kolej.