Z členů realizačního týmu ani z vedení klubu zatím nikdo nic ani nenaznačil. „Naším úkolem je, abychom měli kádr dobře vybalancovaný,“ vzkázal ze soustředění ve španělském Benidormu člen představenstva a spolumajitel klubu Martin Dellenbach.

Viktoriáni tam ale sehráli tři přípravné zápasy se zahraničními soupeři, z nichž už si bedlivý pozorovatel dokáže leccos odvodit.

Hlavní otázka zimy, kdo nahradí brankářskou jedničku Jindřicha Staňka, který přestoupil do pražské Slavie, se vyřešila prakticky sama.

Mladý gólman Viktor Baier, na něhož v Plzni hodně sázejí, totiž ještě před odletem na soustředění do Španělska onemocněl, a tak by bylo velkým překvapením, kdyby volba nepadla na 26letého Martina Jedličku.

„Nikdo nemá místo jisté. Ale návratem Martina náš brankářský stav posílil. Máme dobrou trojici,“ reagoval plzeňský trenér Miroslav Koubek na startu přípravy na novinářský dotaz, zda Jedlička převezme post jedničky mezi tyčemi.

Zimní příprava však přece jen leccos naznačila, indicie pro něho hovoří celkem jasně. V zimě si ho Viktoria stáhla z hostování v Bohemians 1905, kde strávil téměř celý loňský rok. Jedlička se do Plzně, která ho získala v létě 2022 z Dunajské Stredy, vrátil zkušenější o 26 zápasů v nejvyšší soutěži, navíc si zvykl na tlak, který bývá na brankářskou jedničku vyvíjen. Ten naopak po podzimním Staňkově zranění hlavy neustál slovenský gólman Marián Tvrdoň, s nímž se navíc táhne nevydařené utkání v Liberci (0:3).

Robin Hranáč na soustředění ve španělském Benidormu.
Mám radši moře než hory. Co na sebe ještě prozradil fotbalista Hranáč?

Pak ho nahradil mladík Viktor Baier, ale toho teď v zimě zbrzdila nemoc.

Takže vše logicky ukazuje na Jedličku.

Blízko do sestavy má i dvojice mladých slávistů (Matěj Valenta, Lukáš Červ), která přišla právě výměnou za brankáře Staňka. „Vypadá to na dobrý deal,“ pochvaloval si zkraje ledna trenér Koubek. A zimní příprava mu dala za pravdu.

Minimálně jeden z nich podle Deníku bude v základní jedenáctce, spíš to vypadá na Valentu, ale do sestavy se tlačí i Červ.

Zdroj: Youtube

„Souaré také naznačuje potenciál,“ připomněl na soustředění v Benidormu kouč plzeňské Viktorie. Ale francouzský levák, jenž v Plzni hostuje z Vyškova, si bude muset na svoji šanci nejspíš chvilku počkat.

Příležitostí prosadit se bude dostatek. Do sestavy Viktorie jistě promluví i „anglické týdny“, které na tým Miroslava Koubka čekají v úvodu sezony. První z nich bude hned na startu, kdy je na programu dohrávka v Ostravě, a v závěru února se pak mezi dvě ligová kola vloží i čtvrtfinále MOL Cupu v Jablonci.

Nejvíc napilno pak budou mít viktoriáni na začátku března. 7. a 14. března je čeká osmifinále Evropské konferenční ligy, a mezitím přivítají v jednom z ligových šlágrů pražskou Spartu (10. března od 18 hodin).