Zdá se, že kruh se uzavírá. V únoru 2007 vylétl Roman Hubník z Olomouce do fotbalové Evropy. Do FK Moskva přestupoval za téměř 100 milionů korun, to byla na tehdejší dobu rekordní suma. Teď se do mateřské Sigmy vrací se zkušenostmi z berlínské Herthy, pražské Sparty a plzeňské Viktorie.

Na západě Čech strávil posledních sedm let a zanechal tady nesmazatelnou stopu. Jako kapitán dovedl Plzeň ke třem titulům (2015, 2016 a 2018). Jenže i vinou zranění ztratil místo v základní sestavě, a tak se mu celkem logicky zachtělo zpátky na Hanou, za synkem Patrikem.

Ten blonďáček býval často k vidění v útrobách Doosan Areny, za otcem jezdil často, ale teď budou mít k sobě blíž. Roman Hubník se upsal v Olomouci na další dva roky. „Ve Viktorce jsem prožil nezapomenutelné roky. Vždy jsem hrdě nosil dres i kapitánskou pásku a klukům budu i nadále držet palce, budu se sem rád vracet,“ prohlásil včera Roman Hubník.

„Teď jsme se ale domluvili, že je ideální čas na návrat domů, kde budu ještě nějakou chvíli pokračovat v kariéře a budu to mít i blíže ke své rodině. Moc se těším na poslední zápas s Libercem. Věřím, že si to společně s fanoušky užijeme a uděláme za sezonou vítěznou tečku,“ vzkázal fanouškům Viktorie.

Urostlý chlapík se zarostlou tváří a kapitánskou páskou na levé paži. Lídr v kabině i na hřišti, oblíbený napříč fanouškovskými skupinami. Tak si budou Romana Hubníka navždy pamatovat plzeňští příznivci.

„Čas nelze zastavit a i náš kádr prochází poslední dobou výraznou obměnou. Romanovi po sezoně končí smlouva a domluvili jsme se, že přestoupí do Olomouce, kde fotbalově vyrůstal. A vlastně se tak vrací domů. Přeji mu, aby se mu dále dařilo jak na hřišti, tak mimo něj,“ uvedl Adolf Šádek, generální ředitel Viktorie Plzeň.

A taková osobnost, jako je Roman Hubník, si zaslouží oficiální rozloučení. To je přichystané na poslední zápas nadstavby s Libercem. „Roman je bezesporu jedna z ústředních a nejvýraznějších postav našeho klubu posledních let. S kapitánskou páskou šéfoval dění na hřišti i v kabině. Máme spolu nadstandardní a férový vztah. Chtěl bych mu za celý klub poděkovat, co vše pro Viktorii odvedl, jakým způsobem klub reprezentoval a pomáhal jej budovat. Právem zde bude mít navždy dveře otevřené,“ doplnil Adolf Šádek.

Ačkoliv Roman Hubník po příchodu z Berlína v září 2013 podepsal jen roční smlouvu, zůstal viktoriánským barvám věrný sedm let. V lize debutoval za Plzeň 13. září 2013 právě v Liberci, který teď bude i u jeho rozlučky. S Viktorií získal tři ligové tituly. Střelecky se Hubníkovi nejvíce dařilo v ročníku 2014/15, kdy vstřelil všechny tři své ligové góly v barvách Viktorky. Mimo jiné byla jeho trefa vítězná v domácím zápase proti Jihlavě, kdy klub získal třetí titul.

Celkem odehrál „Hub“ za Viktorii Plzeň 172 zápasů.

Přidá ještě nějaký? Nebo už si další zářez schová pro barvy Olomouce?