Jenže jeho mise v Příbrami nebyla příliš úspěšná, a tak byl v březnu odvolán. „Bude to speciální utkání, protože jsem tam strávil rok. Ale nebyl jsem moc úspěšný, což mě samozřejmě štve,“ zavzpomínal Pavel Horváth na svoji trenérskou štaci v Příbrami, která byla jeho první mezi českou elitou.

„Ale i to k fotbalovému životu patří,“ okomentoval svůj vyhazov. Paradoxně i díky němu pak mohl kývnout na nabídku Michala Bílka, aby mu v Plzni dělal asistenta. „Jsem zpátky ve Viktorce a doufám, že Příbram porazíme,“ přeje si.

Mohlo by se zdát, že má soupeře dokonale přečteného, ale kádr Příbrami se po sestupu z FORTUNA:LIGY hodně obměnil. „Pár hráčů odešlo, přišli mladší kluci,“ popisoval plzeňský asistenta z nových hráčů jmenoval René Dediče. „To je dvoumetrový útočník s ligovými zkušenostmi, hodně nepříjemný hráč,“ dodal Horváth.

Na podpisy viktoriánských legend se stála fronta.
PODÍVEJTE SE: Fanoušci slavili s fotbalovou Viktorií 110. výročí založení klubu

Příbrami se po sestupu nedaří ani ve druhé lize. I když naposledy vyhrála 3:2 na Dukle, je po osmi kolech až na 12. místě.

„Ale i tak má zajímavé mužstvo. Uvidíme, jak se bude prezentovat,“ pokračoval Horváth a naznačil, že trenérský štáb zvažuje změny.

„Nabízí se, aby hráli kluci, kteří nebyli tolik vytěžovaní. Ale určitě se rozhodneme pro sestavu, která zabojuje o postup. A bude jen na hráčích, jak nabídnutou šanci uchopí,“ vzkázal do kabiny.

Zdroj: Youtube

Letos už byl v Plzni, když doma prohrála pohárové finále se Slavií. A viktoriány teď láká zopakovat si podobnou cestu. „Je tam vidina zisku trofeje. A možná je to i nejjednodušší cesta do Evropy. Ale teď je před námi teprve první zápas v soutěži, chceme ho vyhrát a postoupit,“ zopakoval Horváth.

Utkání 3. kola MOL Cupu začíná dnes v Doosan Areně od 17.00. Oba celky se v létě střetly v přípravě, v Přešticích viktoriáni vyhráli 3:0.