Teď nastupujete na levém kraji zálohy. Jak vám tenhle post vyhovuje?

Jako mladý jsem začínal dokonce v útoku, Krajního záložníka jsem potom hrál v Německu, takže ten post znám moc dobře. Já jsem hlavně rád, že hraju.

A jak jste snášel období, kdy jste byl spíš jen mezi náhradníky?

Čekal jsem na šanci. Ta sice přišla po zranění některých spoluhráčů, což není příjemné. Ale i takové okamžiky fotbal přináší. Ono ani tak nejde o to, jestli hraju, ale je důležité, abychom byli úspěšní jako tým. Chceme se držet za Slavií a ještě jí to zkusíme znepříjemnit.

Druhou polovinu základní části zahájíte v neděli od 14.30 doma zápasem s Libercem. Co byste řekl na adresu soupeře?

Bude to další těžké utkání, v české lize nenajdete moc snadných soupeřů. Naposledy jsme se o tom přesvědčili v pondělí ve Zlíně (1:1). Z toho zápasu se musíme poučit,

Co budete muset zlepšit?

Všichni víme, že jsme dominovali na míči. Ale i Zlín měl po našich chybách šance. Pro nás bude důležité mít zase převahu v poli a proměňovat brankové příležitosti. Jenom tak můžeme vyhrávat

V Liberci jste v červenci vyhráli 2:1. A vy jste tam měl premiéru v dresu Viktorie, vybavíte si ten zápas?

Bylo to takové hektické, hrálo se nahoru dolů, šance byly na obou stranách. Trpělivostí jsme došli k vedení 2:0, ale pak jsme po chybě dovolili Liberci snížit a dali jim šanci. I teď to bude těžké, oni mají šikovné hráče.

Nedělní utkání je věnováno Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Co na podobné akce říkáte?

Je to další dobrá věc, v září klub přispěl na polep tramvaje, která jezdí po Plzni. Je dobře, že se nadace dostane víc do povědomí veřejnosti. Jsem rád, že můžeme pomoci.

V poháru proti Boleslavi

Včerejší los čtvrtfinále českého poháru MOL Cup přisoudil fotbalistům Viktorie Plzeň za čtvrtfinálového soupeř Mladou Boleslav. Hrát se bude až na jaře, podle termínové listiny 4. března. Další dvojice jsou: Slovácko – Liberec, Olomouc – Jablonec a Sparta – Baník.