„Je to změna, i když je to jen takto tréninkové,“ prohlásil kouč Viktorie pro klubový web po středečních vítězstvích nad pražskou Duklou (3:1) a Příbramí (4:0). „Byli jsme za tuto možnost rádi, velmi nás to potěšilo,“ doplnil Adrian Guľa.

„Po dlouhé době jsme teď byli plni očekávání, jak to bude vypadat na hřišti, jak to hráčům sedne, byla tam spousta otazníků. Je dobře, že jsme si to mohli vyzkoušet,“ potěšil 44letého trenéra vítězný test, v němž nikoho nešetřil. Kvůli drobným zdravotním problémům chyběli zkušený stoper Hubník a krajní záložník Mihálik, po operacích se zotavují i Alvir s Ekpaiem.

Plzeňský kouč má radost i z toho, že se FORTUNA:LIGA zase brzy rozběhne. Jeho tým začne po jejím restartu ve středu 27. května na Spartě, výkop je ve 20.00. V sobotu nato přivítá od 18 hodin Mladou Boleslav a pak se vydají dvakrát ven.

Ve středu 3. června hrají od 18 hodin v Ostravě na Baníku, hned potom v neděli na Slavii (od 19.00). Další přesné termíny ligových utkání zatím nejsou známy, v semifinále MOL Cupu se viktoriáni vrátí 13. června na Letnou.

„My jsme hlavně rádi za rozhodnutí, že se bude hrát,“ neskrýval trenér Guľa nadšení z restartu soutěží. „Máme teď vizi, na co se připravovat. Těšíme se na ligu,“ doplnil trenér Guľa a vrátil se ještě k přípravě s Duklou a Příbramí, kterou vedl Pavel Horváth. „Fyzicky to bylo dobré, byla tam i dostatečná energie. Celkově jsme načerpali spoustu informací,“ dodal Adrian Guľa.