V neděli fotbalisté Viktorie Plzeň padli v klíčové bitvě o první místo na Slavii, aby si pak ve středečním pokračování finále FORTUNA:LIGY trochu spravili chuť.

Další pražské S – Spartu – rozdrtili úřadující mistři z Plzně doma 4:0 a dvě kola před koncem nadstavby vědí, že v elitní domácí soutěži skončí nejhůř druzí.

„Hrál se zajímavý fotbal se spoustou šancí z naší strany. Dali jsme čtyři góly, což je super. Ale celkově to byl zápas v tempu. Zvládli jsme to velice dobře,“ spokojeně konstatoval hlavní trenér Viktorie Pavel Vrba.

Sparťané sice předtím pod vedením dočasného trenéra Michala Horňáka slavili tři vítězství aniž by inkasovali, ale Viktoria jejich sérii rázně utnula.

Dva nula do poločasu, čtyři nula na konci, a to ještě ve vzduchu visel pátý gól. Třetí tým ligy odjížděl domů s ostudou.

Plzeňskou hru na postu podhrotového útočníka rozhýbal rychlý Joel Kayamba, v defenzivě exceloval sparťanský odchovanec Jakub Brabec a destrukci rivala z Prahy dirigoval dvougólový Jan Kovařík.

Jenže zápas třetího kola nadstavby bohužel pro Viktorii zvládla také vedoucí Slavia. Sešívaní porazili v Edenu nepříjemný Jablonec 2:1 a uhájili tak pětibodový náskok před Plzní. Ke zlatu jim tak schází už jen bod.

„Slavia má k titulu blízko, ale my víme, že skončíme nejhůře druzí. Což si myslím, že není úplně špatné umístění,“ komentoval situaci trenér Vrba.

Plzeň získá ve FORTUNA:LIZE devátou medaili po sobě. K pěti mistrovským pohárům a jednomu bronzu přibude nejspíš třetí stříbro.

„Už pěknou řádku let má Plzeň ty nejvyšší ambice. Bohužel se nám nepodařilo vyhrát na Slavii, což nás stále mrzí. I tak jsme ale podle mě odehráli velice dobré jaro. Určitě lepší než třeba minulý rok, kdy jsme ligu vyhráli,“ připomněl Pavel Vrba.

Ačkoliv šance Plzně na obhájení titulu klesla po středě téměř k nule, chce se Viktoria rvát až do konce.

V neděli hrají červenomodří v Liberci a potom za týden se doma postaví Ostravě. „Už po zápase na Slavii jsme si řekli, že zbývající utkání musíme vyhrát,“ prohlásil záložník Jan Kovařík.