„Na ten dubnový večer roku 2017 nikdy nezapomenu. A dal bych cokoliv, abych mohl měl sílu změnit zběsilou krutost osudu,“ vyprávěl Rajtoralův velký parťák David Limberský ve svojí autobiografii Byla to jízda. „Zrovna jsme se vraceli klubovým autobusem z Prahy do Plzně, skleslí, protože jsme prohráli na Spartě 0:2. V tom nám všem na mobilech pípla SMS. Odesílatelem byl Kolda (Daniel Kolář, který s Rajtoralem hrál ve stejném klubu – pozn. aut.) a já na displeji četl: Kluci je to strašný, Franta je mrtvý…“

Ano, už je to dlouhých pět let, ale vždy usměvavý František Rajtoral zůstane navždy zapsán v srdci všech viktoriánů. A nejen jich… Nedávno ho připomněl po vstřelení gólu francouzský forvard plzeňského klubu Jean-David Beauguel.

„Nikdy nezapomeneme, 27 navždy v našich srdcích,“ vzkázal mu klub na svém facebookovém profilu do fotbalového nebe.

| Video: Youtube

Odchovanec příbramského fotbalu na sebe poprvé upozornil v ostravském Baníku, odkud přestoupil v roce 2009 do plzeňské Viktorie, s níž zažil nejúspěšnější éru. Byl už u triumfu v Českém poháru v roce 2010, s Plzní slavil čtyři tituly a dvakrát si zahrál skupinu Ligy mistrů. Na jaře 2014 hostoval v německém Hannoveru, ale pak se vrátil do Viktorie a znovu odešel až v srpnu 2016 do tureckého Gaziantepsporu, kde 23. dubna 2017 spáchal sebevraždu.

V reprezentačním dresu odehrál 13 zápasů, byl i na Euru 2012, kde ale jen střídal na pár minut.