Po utkání odcházeli spokojeni, protože viděli čtyři góly, domácí tým nastřelil ještě třikrát brankovou konstrukci a Pavel Bucha zahodil hned v úvodu penaltu.

Týmu trenéra Michala Bílka pomohlo i vyloučení plzeňského odchovance v pardubických barvách Filipa Čiháka, který viděl za dvacet minut dvě žluté karty a musel předčasně pod sprchy. Pak už viktoriáni na hřišti jasně dominovali, po brankách Hejdy, Kopice, Havla a Chorého vyhráli 4:0.

To by měla být ideální pozvánka na příští domácí zápas s Teplicemi, který se hraje 12. března od 18 hodin a může už být zaplněna celá kapacitu stadionu.

Z utkání 23. kola Fortuna:ligy FC Viktoria Plzeň - Pardubice 4:0 (26. 2. 2022).
Ne válku, prosím. Fotbalisté Plzně podpořili Ukrajinu, přidali se i fanoušci

Plzeňská Viktoria chce navíc tímto zápasem symbolicky poděkovat všem, kteří si to za své nasazení během pandemie koronaviru zaslouží – lékařům, zdravotníkům, záchranářům, hasičům, policistům, městským strážníkům, učitelům, pracovníkům registrovaných sociálních služeb či řidičům městské hromadné dopravy. „Prostě všem, kteří se během pandemie postavili v rámci Plzeňského kraje do první linie a svou dennodenní prací a úsilím pomohli těžké dny zvládnout,“ informoval klub na svém webu.

Jako poděkování jsou pro všechny zmíněné připraveny volné vstupenky na utkání, které by se k nim měly dostat skrze zastřešující organizace.

Úplně poprvé v dresu plzeňské Viktorie nastoupil Libor Holík před týdnem v Českých Budějovicích.
Výsledek je zasloužený, říkal Holík po domácí premiéře v dresu Viktorie