Ve čtvrtek hráči druhého týmu tabulky absolvovali v prostorách Doosan Areny zátěžové testy. A zúčastnili už se jich i noví hráči Matěj Hybš, Filip Kaša a Miroslav Káčer nebo navrátilec z hostování v Českých Budějovicích Pavel Šulc.

Připraveno pro všechny viktoriány bylo měření kloubových rozsahů, test funkčních pohybových vzorů či měření dynamické síly.

„Všechny tyto silové testy nám zjišťují asymetrie mezi jednotlivými nohami, případně riziko zranění. Na základě toho pak hráčům přizpůsobujeme individuální tréninkový program,“ vysvětluje kondiční specialista týmu Martin Kojnok.

Spolu s ním nad vším bděl kompletní realizační tým na čele s hlavním trenérem Adrianem Guľou, i když hlavní slovo měl tentokrát právě kondiční kouč Kojnok.

Na závěr dne přichystal pro svoje svěřence na hřišti běžecký test. „Tím sledujeme jejich aerobní vytrvalost, rychlost návratu a rychlost zotavení srdeční frekvence po zatížení,“ přibližuje kondiční specialista, na co se během testů zaměřuje.

Takové testování všech hráčů probíhá od nástupu nového realizačního týmu vždy jednou za dvanáct týdnů. Trenérům získané údaje potom poslouží k tvorbě invidiuálních plánů přípravy.

„Chceme u hráčů odstranit riziko zranění, respektive je lépe připravit silově, aby pak zvládali zatížení na hřišti,“ vysvětloval Martin Kojnok.

„Hráči už si na to navykli. Nyní jsme jim trochu změnili silové testy, ale všichni si s tím dokázali poradit,“ potěšilo ho na startu letního tréninkového drilu.

Ten se v Plzni odehrává za přísných hygienických opatření. A kromě zátěžových testů absolvují viktoriáni i povinné testy na COVID-19.

Klub tak reaguje na aktuální situaci. „Hráče, celý realizační tým i všechny z klubu, kteří jsou s A týmem v kontaktu, necháváme otestovat. Stejný plán máme i před odjezdem na soustředění a před startem soutěže. Náklady na testy si hradí klub sám,“ doplnil mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Na společném tréninku se kompletní tým setká poprvé v pátek dopoledne a hned na úvod trenér Adrian Guľa naordinoval viktoriánům dvoufázový trénink.

V podobném duchu by měla příprava pokračovat až do odjezdu na soustředění v rakouských Alpách (5.-14. srpna). První přípravný zápas sehrají viktoriáni 1. srpna proti Českým Budějovicím v tréninkovém areálu v plzeňské Luční ulici.