„Ve Viktorce jsem prožil spoustu krásných chvil. Naším společným cílem teď je, abychom jich i v budoucnu zažívali co nejvíce,“ řekl krátce po podpisu Lukáš Hejda, jenž patří ke služebně nejstarším hráčům v klubu.

Déle je v Plzni jen jeho kolega z obrany Radim Řezník.

„Já jsem tady maximálně spokojený a prodloužení smlouvy beru jako projev důvěry ve mně a zároveň velkou zodpovědnost k celému klubu i našim fanouškům,“ doplnil Hejda.

V Plzni se učil od renomovaných stoperů Mariána Čišovského či Romana Hubníka, ale postupně se sám vypracoval v jednoho ze stěžejních mužů sestavy.

„Lukáš patří dlouhodobě k našim klíčovým hráčům, což je ještě umocněno tím, že od této sezony nosí kapitánskou pásku,“ cení si služeb urostlého stopera i generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Stoper Lukáš Hejda dře v posilovně.
Viktoriánům se před šlágrem se Spartou vrací uzdravený kapitán Hejda

„Prodloužení smlouvy je tedy logickým krokem a jsme rádi, že i nadále bude jeho budoucnost spojena s naším dresem,“ doplnil Šádek, který je i majitelem Viktorie.

Lukáš Hejda, odchovanec ostravského Baníku, byl představen jako posila Viktorie 12. července 2012. Od té doby v Plzni zdomácněl, s klubem získal čtyři mistrovské tituly a dvakrát si zahrál Ligu mistrů. V červeno--modrém dresu Viktorie odehrál celkem 256 zápasů, v nichž vstřelil 22 gólů. A to je na obránce úctyhodný počet.

„To, že dám gól, je pro mě taková nadstavba navíc a jsem za ni samozřejmě rád. Ale důležitější jsou pro mě týmová vítězství,“ uvedl Hejda v nedávném rozhovoru pro Deník.

V české lize má na kontě rovných 20 branek, další dvě jsou pohárové. „Doufám, že ještě nějaké přidám. Hodně jich je ze standardek, ty mám v popisu práce, ale nohou jsem moc branek nedal,“ doplnil na konci září po výstavní trefě do sítě Pardubic.

Svoji střeleckou bilanci může rozšířit už teď v neděli. Fotbalisté plzeňské Viktorie hostí v Doosan Areně od 16 hodin účastníka Evropské ligy FK Jablonec. Tedy tým, v němž Hejda na jaře 2011 hostoval z pražské Sparty.

Po další sezoně strávené na hostování v Příbrami se stěhoval natrvalo do Plzně.

Plzeň vs. Jablonec
Utkání 12. kola FORTUNA:LIGY se hraje v plzeňské Doosan areně v neděli od 16 hodin.
Ale už ve 14.00 bude veřejnosti představena autobiografie David Limberský – Byla to jízda a následně bude mít plzeňský fotbalista před stadionem autogramiádu.