Jenže ta potom z první střely na branku v 71. minutě dala kontaktní gól, když se do centru Wiesnera položil hlavou Pavelka. V nastaveném čase pak srovnal Hložek.

„Musím kluky za výkon pochválit, sehráli jsme tady velmi dobrý zápas. Měli jsme vyhrát výrazným rozdílem. Nezvládli jsme jen závěr,“ zhodnotil zápas plzeňský trenér Michal Bílek.

„Šedesát minut jsme nevěděli co s Plzní, byli jsme nedůrazní, nedůslední,“ doplnil ho pak sparťanský protějšek Pavel Vrba.

Připravený už byl i francouzský střelec Beauguel. „Od středy trénoval s týmem. Ale začne Chorý, minule dal gól, rozhodli jsme se ho podpořit,“ vysvětloval plzeňský asistent Pavel Horváth.

A po čtvrthodině hry se sázka na Chorého viktoriánům vyplatila. Při rohu Čermáka zaváhal slovenský gólman Holec s vyběhnutím, vytáhlý forvard se odpoutal od svého strážce Čelůstky a poslal míč do sítě – 0:1.

Viktoria Plzeň U19 - Jiskra Domažlice
Domažlice rozhodly už v první půli, druhá se kouči Vaiglovi nelíbila

A se Spartou mohlo být hůř, po Kalvachově trestném kopu trefil Kaša jen tyč.

Sparta nevyslala v první půli ani jednu střelu mezi tyče, nekopala ani jeden roh.

I proto poslal sparťanský kouč Vrba v poločase na hrot místo bulharského útočníka Minčeva novice Čvančaru.

Ale dlouho nic neodpovídalo tomu, že přijde zvrat. Zmar Sparty dokazuje druhý plzeňský gól. Domácí kopali roh, ale Pešek po něm malou domů jen o vlásek minul vlastní branku. A po následném rohu se odrazil míč od zátylku Mosquery do stehna Hejdy, jenž ho donesl do sítě.

Kolumbijský záložník pak mohl přidat třetí branku.

Až do 70. minuty bylo vše ze strany Plzně v pohodě, pak přišel kontaktní gól Pavelky.

Fotbalisté Zruče (v modrém) minulý víkend prohráli s devatenáctkou Petřína (hráči v červeném), teď nestačili na Chotíkov.
Chotíkov porazil Zruč. Mělo to úroveň mistrovského utkání, těšilo trenéra Kučeru

V závěru mohl dokonce Šulc rozhodnout, ale během jedné minutě zahodil tři jasné šance. A v nastaveném čase přišel trest, při rohu si naběhl do plzeňské šestnáctky i gólman Holec, možná tím zmátl obranu, a Hložek hlavou vyrovnal – 2:2.

„Sparta dala kontaktní gól asi jsme se trochu lekli. Je až neuvěřitelné, co jsme neproměnili,“ litoval po utkání plzeňský útočník Tomáš Chorý.

„Pro nás je ten bod zlatý,“ kontroval pak Tomáš Pavelka, kapitán pražské Sparty.

Viktoria dál drží před jeho týmem náskok čtyř bodů, ale na první místo pustila Slavii.