„Jsme dva zápasy od obrovského úspěchu,“ prohlásil hned po postupu přes moldavský Šeriff Tiraspol plzeňský kouč Michal Bílek. Teď se tedy vydal s týmem vstříc další velké výzvě. První zápas se hraje v Baku ve středu od 18.45 SELČ, odveta je pak v plzeňské Doosan Areně v úterý 23. srpna od 21 hodin.

„Čeká nás velmi silný soupeř. Vždycky se snažíme u každého najít nějaké slabiny, ale u Karabachu jich moc není,“ říkal na ruzyňském letišti Pavel Horváth, asistent trenéra Bílka. „Kvalita jejich hráčů je opravdu veliká. Vzhledem k tomu, kam jsme se dostali, nás čeká nejtěžší soupeř. Jejich útočná vozba by se neztratila určitě ani v lepších týmech,“ pokračoval bývalý záložník a ocenil i velmi dobře organizovanou hru Karabachu.

V tom vidí největší rozdíl oproti předchozímu soupeři z Tiraspolu, který měl v týmu také výrazné individuality, ale souhra přece jen vázla. „O kvalitách Karabachu nejlépe vypovídají jeho výsledky,“ doplnil kouče univerzální fotbalista Jan Sýkora.

Z archivu Deníku: Fotbalisté Chotíkova (černí) zvítězili těsně 3:2.
Chotíkov předvedl fantastický obrat. Šťastné vítězství, připustil trenér Kučera

Viktoriáni již tradičně přespali v hotelu Marriott u pražského letiště a už po osmé hodině se začali trousit k odletu do metropole Ázerbájdžánu. Tam je v podvečer čekal předzápasový trénink na stadionu Tofiqa Bahramova, trenéra a vybraného hráče ještě předtím mediální povinnosti. Ve ve výpravě do Baku chyběl zraněný Řezník a dále pak Kaša, Qose, Trusa a Bassey, který play-off Ligy mistrů hrát nemůže.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

FK Karabach reprezentuje Agdam, které je od války o Náhorní Karabach městem duchů, nikdo tam nežije. Proto se i fotbalisté devítinásobného mistra Ázerbájdžánu museli přestěhovat do Baku, kde hra

Soupeř hraje evropské poháry celkem pravidelně od roku 2004, v roce 2017 si dokonce zahrál základní skupinu Ligy mistrů.

Tereza Hrochová (číslo 410) při maratonu na mistrovství Evropy v Mnichově.
Hrochová chtěla vzdát maraton. Realizační tým nezvládl servis, zlobí se atletka

Ani pro plzeňské fotbalisty není Karabach neznámým sokem, v bojích o Ligu mistrů už se s ním utkali v roce 2016, když postoupili po remízách 0:0 doma a venku 1:1. Se stejným soupeř se pak střetli před třemi lety i na soustředění v rakouských Alpách a zápas opět skončil remízou (2:2).

V letošní kvalifikaci o Ligu mistrů přešel Karabach dokonce už přes tři soupeře, na cestě do play-off vyřadil Lech Poznaň, FC Curych a Ferencvaros Budapešť.